Hawthorn SPA 'yeni normal'e uygun açıldı

Hawthorn Suites By Wyndham Otel’de faaliyet gösteren Hawthorn Spa, koronavirüs tedbirleri kapsamında 'yeni normal' yaşama geçilmesiyle tekrar açıldı.

Hawthorn SPA 'yeni normal'e uygun açıldı

Kapaklı Gazetesi - Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayında faaliyetlerine ara veren yüzme havuzu ve spor salonları, 1 Haziran’da yeniden hizmete açıldı. Kapaklı Hawthorn Suites By Wyndham Oteli’nde faaliyet gösteren Hawthorn Spa da, 20 Ekim itibariyle pandemi tedbirlerine uygun bir şekilde müşteri almaya başladı.

Tedbirler kapsamında otelin kapalı yüzme havuzunda bir takım değişikliklere gidildi. Sosyal mesafenin korunması için havuz kenarındaki şezlonglara, soyunma odaları ve buralardaki eşya dolaplarına, duş kabinlerine ve dinlenme alanlarına sosyal mesafe kuralı getirildi. Alınan tedbirlerle ilgili konuşan SPA Sorumlusu ve Yüzme Eğitmeni Deniz Acarı, vatandaşların sağlığı için sıkı denetim halinde olduklarını dile getirdi.

‘’20 EKİM İTİBARİYLE HİZMET VERMEYE BAŞLADIK’’

Bakanlığın belirlediği kriterler kapsamında havuz alanında yeniden düzenlemeler yaptıklarını söyleyen Deniz Acarı, ‘’2020 yılının Mart ayında İçişleri Bakanlığı bizi ilgilendiren bir yazı yayınladı. Biz o yazıdan sonra faaliyetlerimizi durdurduk. Sonra yeni düzene geçiş kapsamında yeniden açılabileceğimiz söylendi. Yine de tedbirli olmak adına yaz ayı boyunca kapalı kaldık ve havuzumuzu dezenfekte ettik. 20 Ekim itibariyle yeni pandemi kurallarına uyarak hizmet vermeye başladık.’’ İfadelerini kullandı.

‘’SOSYAL MESAFEYE DİKKAT ETMELERİ GEREKİYOR’’

Sürekli dezenfekte çalışması yapıldığını belirten Acarı, ‘’Düzenli bir şekilde denetim yaptırıyoruz. Öğrenci gruplarımızın sayılarını azalttık. Uymamız gereken kurallarla ilgili tabelalandırma yaptık. Toplu kullanılan alanları sosyal mesafeye uygun düzenledik ve maksimum kişi sayısını belirledik. Buraya gelenlerin yalnızca sosyal mesafeye dikkat etmesi gerekiyor. Havuzda aynı anda maksimum 8 kişi, hamamda 4 kişi, saunada 2 kişi, fitness’ta da 6 kişi kalabiliyor. Yine de buradaki ekibimizle olası bir durumda müdahale ediyoruz. ‘’ şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 13:53

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
!!!!!
!!!!! - 13 ay Önce

Okadar saçma yorum yapmışlar ki biri her vakayi hasta saymayan demiş biri mesafa yok temizlik yok demiş devlet yasak getirdiği gün millet aç kurtlar gibi marketlere saldirinca normal ama bizm yapmamiz gereken kurallari devlete yikinca anormal napsin devlet boynunuza tasma takıp evdemi tutsun temizliğinizimi yapsın Rabbim sizede akıl vermis boşa vermemiş kullanın diye vermiş ama kullanım sıfır biri yanınızda osursa devletten bilirsiniz işinde gücünde olana lafım yok ama keyfi çıkıp gezene hakkım helal değil kul hakkı bu hastalık milletin hastaligi oyuzden hakkım helal değil sizler önce devletin mesafe maske kuralına uyuyun bu iki şeyi bile yapmayıp devleti suçlayan çok Allah'a şükür ben o yasakların geldiği günden beri keyfi birkere bile çıkıp gezmedim sizin gibi sokaklarda gezip cafelerde gezip aciz diyenlerde var benim gibi evden çıkmayıp üzerine düşen görevi yapanlarda var aradaki fark beyni kullanmak

SIRADAKİ HABER

banner65