Hamitoğlu: Kadınlar sevginin sembolüdür

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, ‘’Kadınlarımız sevginin, merhametin, fedakarlığın ve duyarlılığın sembolüdürler.’’ dedi.

Hamitoğlu: Kadınlar sevginin sembolüdür

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm kadınların anlamlı gününü kutladı.

Kaymakam Hamitoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi; ‘’1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kabul etmiştir. Toplumumuzun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru olan kadınlarımız sevginin, merhametin, fedakarlığın ve duyarlılığın sembolüdürler. Kadınlarımız hayatın her alanında etkin bir şekilde yer alarak ailelerine ve topluma önemli katkılar sağlamaktadırlar. Modern, demokratik, ileri bir toplum ve güçlü bir ekonominin olması için, kadınların hak, fırsat ve imkanlardan eşit şekilde yararlanmaları ve sorunlarının çözülmesi ihmal edilmemesi gereken bir sorumluluktur. Güçlü bir Millet olmanın gereklerinden biri de hiç şüphesiz kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Medeniyetimizde çok özel bir konuma sahip olan, toplumsal hayatta önemli roller üstlenen, ürettikleri artı değer ile ülkemizin gelişip güçlenmesine büyük katkı sağlayan tüm kadınlar değerlerimizdir.

ŞEHİT ANNELERİNİ UNUTMADI

Bu vesileyle kadına yönelik her türlü ayrımcılığın kalktığı, her türlü şiddetin son bulduğu, kadınların yönetimin her aşamasında ve hayatın her alanında daha çok temsil edildiği daha güzel bir dünya ümidiyle öncelikle bu topraklar için Şehit olmuş kıymetli Şehitlerimiz ve Vatani görevini yapan Mehmetciklerimizin Anneleri olmak üzere tüm Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 09:02

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65