‘’Geleceğimizi geri kazanalım’’

Kapaklı Belediyesi ile Çevreyi Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme (ÇEVKO) Vakfı, anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 

‘’Geleceğimizi geri kazanalım’’

Kapaklı Belediyesi ile Çevreyi Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme (ÇEVKO) Vakfı, anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 

Kapaklı Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ve ÇEVKO işbirliği ile eğitim ekipleri ilçe genelinde kapı kapı gezerek ambalaj atıkları geri dönüşümü hakkında vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Geri dönüşümün bireyden başladığını belirten bilgilendirme ekipleri, vatandaşlara konuyla ilgili bilgilendirici broşürler ve el ilanları dağıtıyor. 

‘’BU PROJE İLE GELECEĞE KATKI SAĞLIYORUZ’’

Halkın desteği ile projenin gelişeceğine ve büyüyeceğine inandığını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; “Birçok gelişmiş ülkede olduğu gibi ülkemizde de sağlıklı, ekonomik ve sürdürülebilir geri kazanım sistemi oluşturabilmek amacıyla kurulmuş, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yetkilendirilmiş, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan ÇEVKO ( Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı işbirliğiyle başlattığımız ‘Kapaklı Belediyesi Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi’ni sürdürüyoruz. Bu proje ile amacımız cam, plastik, metal, kağıt/karton ve kompozit ambalaj atıklarının geri kazanımı ile geleceğe katkı sağlamaktır. Ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile başta doğal kaynak tasarrufu olmak üzere çevremiz korunmakta, katı atık depolama alanları daha sağlıklı, verimli ve uzun süre kullanılmakta, enerji tasarrufu sağlanmakta, küresel ısınma yavaşlamakta ve ülke ekonomisine değer yaratılmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

“AMBALAJ ATIKLARI ÇÖP DEĞİLDİR’’

Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanmasının her bireyin görevi olduğunu kaydeden Başkan Mandalı, “Ambalaj atıklarımızı çöpe atmayıp evlerinizde ayrı bir torbada biriktirerek, bildirilen gün ve saatlerde belediye görevlilerimize teslim ederek, size en yakın geri kazanım kumbaralarına atarak, atık getirme merkezimize getirerek veya belediyemizi arayıp kapınızdan aldırtarak geleceğimize siz de katkıda bulunabilirsiniz. Daha iyi bir gelecek için sürdürdüğümüz geri kazanım projemize gösterdiğiniz duyarlılık ve verdiğiniz desteğe şimdiden teşekkür ederiz. Unutmayın, ambalaj atıkları çöp değildir. Çöpe atmayalım, ayıralım, geleceğimizi geri kazanalım.” Dedi.

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner4