Elektriğe %14,9 zam

Elektrik fiyatlarına 1 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 14,9 zam yapıldı.

Elektriğe %14,9 zam

Kapaklı Gazetesi - Elektrik fiyatlarına 1 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 14,9 zam yapıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) 30 Eylül Pazartesi günü yaptığı toplantıdan elektriğe zam kararı çıktı. Buna göre, bugünden geçerli olmak üzere konut, sanayi ve ticarethanelerde elektrik fiyatlarına yüzde 14,9 oranında zam yapıldı. Elektiriğe 27 Haziran 2019'da  yüzde 14.98 ve en son 1 Temmuz’da yüzde 15 zam yapılmıştı.

EPDK'den yapılan açıklamada, "1 Ekim 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik piyasası tarifelerini belirleyen maliyet bileşenlerinde oluşan artışlar nedeniyle görevli tedarik şirketlerinden elektrik enerjisi satın alan tüketicilerin tükettiği elektrik tarifelerinde vergi ve fonlar dahil yüzde 14,9 artış yapılmıştır. Bu kapsamda, 1 Ekim itibariyle mesken abonelerince 100 kilovatsaat elektrik enerjisi için vergi ve fonlar dahil olmak üzere 71,02 lira ödenecektir." ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 10:12

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Akkoç
Bülent Akkoç - 5 ay Önce

Hedeflenen enflasyon rakamlarına zam yapılarak değil özellikle kamu kurum ve kuruluşların elini taşın altına koyarak zam yapmaması gerekir. Kamu kurumlarının bu tutumu özel firmalara yerli yersiz zam yapma serbestliğinin önü açılmış oluyor. Sonuç olarak verilen hiç bir enflasyon oranı tutturulamıyor. Olan hep biz vatandaşa oluyor.

SIRADAKİ HABER

banner3