‘’Cumhuriyet; Türk milletinin geçmişi, bugünü ve yarınıdır’’

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebrikat töreninde konuşan Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, ‘’ Cumhuriyet; Türk milletinin geçmişi, bugünü ve yarınıdır. Yarını olmaya da devam edecektir.’’ dedi.

‘’Cumhuriyet; Türk milletinin geçmişi, bugünü ve yarınıdır’’

Kapaklı Gazetesi - Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da pandemi tedbirlerine uygun düzenlenen törenle kutlandı.

28 Ekim Çarşamba günü saat 13.00’da Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk töreni ile başlayan kutlamalar, 29 Ekim Perşembe günü saat 11.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti. Burada düzenlenen tebrikat törenine Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Cemal Bahadır Murat, Kapaklı İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Çavuş Doğukan Bayram, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, Gazilerimiz, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

‘’MİLLETİMİZ CUMHURİYET REJİMİNİ BENİMSEMİŞTİR’’

Törende bayram tebriklerinin kabul edilmesinin ardından Atatürk Merkezi Konferans Salonu’na geçildi. 1 dakikalık Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yaptı. Kaymakam Hamitoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ‘’Özgürlük ve bağımsızlık için verdiğimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesini taçlandıran Cumhuriyetimizin 97. Yıl dönümünü ilk günkü heyecanı ile idrak ediyoruz. Cumhuriyet, milletimizin yeniden diriliş ve var olma başarısıdır. Cumhuriyet, dili, bayrağı, marşı, başkenti ve temel özellikleri ile ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütünlüğü ifade etmektedir. Milletimizin tarih boyunca Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatının vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş; karşılaştığı sorunları ise birlik ve beraberliğinden taviz vermeden aşmış ve aşmaya devam etmektedir.’’

‘’VATANIMIZI BÖLMEK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEMELİYİZ’’

Birlik ve beraberlik mesajları veren Kaymakam Hamitoğlu, ‘’Cumhuriyet, milletimizin dirilişi ve yükselişidir. Ulusal onurunun bayraklaşan simgesidir. Bu sebeple ülkemizin birlik ve beraberliğini; ekonomik krizler, çeşitli terör unsurları, bölücü ve yıkıcı gruplar ile adı her ne olursa olsun yok edemezler. Bizler kadını, erkeği, yaşlısı ve genci ile bir ata geleneği olan bu mücadeleyi hiç bırakmadan sürdürmeli, ayrıcalık yapmadan vatanımızı bölmek isteyen hiç kimseye fırsat vermemeliyiz. Vatanımızı korumalı ve ona sahip çıkmalıyız. Türk devrimi ve Cumhuriyet rejimi, yapıldığı dönem ile sınırlı kalmayan, sürekliliği olan, yeni katılımlarla gelişen dinamik bir atılımın adıdır. Cumhuriyet Türk milletinin geçmişi, bugünü ve yarınıdır. Yarını olmaya da devam edecektir.’’ dedi.

‘’SAYGIYLA ANIYORUM’’

Son olarak gelecek nesillere seslenen Hamitoğlu, ‘’Bu sebeple Atatürk’ün tavsiyesi olan akıl ve bilim ile hareket edip onun en büyük eseri olan Cumhuriyetimizi korumada özellikle gençlerimize büyük bir görev düşmektedir. Tarihine sahip çıkan, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek, Cumhuriyetimizin en büyük teminatı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, gazilerimizi ve vatanımız için canını veren şehitlerimizi saygılarımla anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.’’ Diyerek konuşmasını tamamladı.

Kaymakam Hamitoğlu’nun konuşmalarının ardından tebrikat töreni son buldu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 13:23

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65