‘’Cumhuriyet, milletimizin kurtuluş mücadelesinin eseridir’’

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

‘’Cumhuriyet, milletimizin kurtuluş mücadelesinin eseridir’’

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

 Cumhuriyet’in ilanın 95’inci yıl dönümünü kutlayan Başkan Mandalı, mesajında; “Cumhuriyet, milletimizin büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.” dedi.

Belediye Başkanı İrfan Mandalı, mesajın da şu ifadelere yer verdi;

"Yüce Atatürk'ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet'in 95. yıldönümünü, Milletçe coşku içinde kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Türk Milleti'nin, Atatürk'ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir.

‘’ÜLKEMİZİ VE CUMHURİYETİMİZİ BERABER KORUMALIYIZ’’

Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk Milleti'nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetin, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. 95. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, bugünlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Başta Gazi Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve Türk Milleti'nin omuz omuza verdiği Kurtuluş Savaşı sonrasında elde edilen bu büyük zaferi, Ülkemizi ve Cumhuriyetimizi hep beraber korumalıyız.

‘’ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM’’

Bu gururlu gün dolayısıyla, başta büyük devlet adamı ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızın, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 22:50

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65