Çöp konteynerleri yenileniyor

Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü hijyen şartlarının düzeltilmesi, kötü koku ve görüntünün ortadan kaldırılması, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için ilçe genelindeki çöp konteynerlerini yenilemeye başladı.

Çöp konteynerleri yenileniyor

Kapaklı GazetesiKapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Hijyen şartlarının düzeltilmesi, kötü koku ve görüntünün ortadan kaldırılması, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için ilçe genelindeki çöp konteynerlerini yenilemeye başladı.

Belediye tarafından yapılan yenileme işlemi kapsamında ilçe genelinde yer alan konteynerlerin bakım, onarım, temizlik ve dezenfektesi yapılırken; tamir ve bakımı yapılan konteynerler yenilenmiş haliyle tekrar hizmete sunuluyor. Tamiri mümkün olmayan eskimiş konteynerler ise yenileri ile değiştiriliyor.

‘’YENİ ÇÖP KONTEYNERLERİ ALIYORUZ’’

Kapaklı halkına en kaliteli hizmeti vermeyi çalıştıklarını belirten Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, "Kentimizin temizliğinin sağlanması ve görüntü kirliliğinin önlenmesi amacıyla yeni çöp konteynerleri alıyoruz almaya da devam edeceğiz. İlçemizde çöp konteyneri  eksik olan cadde ve sokaklarımızı tamamlayacağız,  vatandaşlarımızın bizlere ilettiği talepleri de ayrıca değerlendireceğiz. İlçemizde yaşanan bu sorunu artık en kısa sürede ortadan kaldırıyoruz. " dedi.

"TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK"

Vatandaşların temiz bir ortamda yaşaması için ilçede genelinde temizlik seferberliği başlattıklarını ifade eden Başkan Çetin " Kapaklı’mızın bütün cadde ve sokaklarını, evimizi temizlediğimiz gibi temizlemeye çalışıyoruz. Amacımız, halkımızın sağlığını korumak ve çevre kirliliği nedeniyle oluşabilecek hastalıkları sıfıra indirmektir. Bu doğrultuda temizlik ekiplerimiz güzel ilçemiz için ellerinden geleni yapıyor. Kapaklı Belediyesi olarak vatandaşlarımızdan da çevre duyarlılığına önem vermelerini istiyoruz. Çevre hassasiyetine önem göstererek daha güzel ve daha yaşanabilir Kapaklı için hep birlikte el ele vermeliyiz." dedi

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 13:02

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3