Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Çanakkale ruhu Kapaklı’da

Çanakkale Destanları Müzesi gezici tırı, Kapaklı’ya geliyor.

Çanakkale ruhu Kapaklı’da

Çanakkale Destanları Müzesi gezici tırı 11-13 Haziran tarihleri arasında Kapaklı’ya gelecek. Çanakkale Belediyesi ve Kapaklı Belediyesi işbirliği ile düzenlenen sergide, Çanakkale Destanları Müzesi’nin eserleri Kapaklılı vatandaşların seyrine sunulacak.

Çanakkale savaşlarını ve tarihini anlatan Çanakkale Destanlar Müzesi Tırı, Kapaklı Belediyesi ve Çanakkale Belediyesi iş birliği ile Türkiye turu kapsamında Kapaklılı vatandaşlarla buluşacak. Eski Belediye Meydanı'nda konuşlanacak olan tır, 11-13 Haziran tarihlerinde üç gün boyunca gündüz saat 12.00 ile akşam saat 24.00 'a kadar vatandaşlara ücretsiz olarak kapılarını açacak.

ÜÇ GÜN AÇIK KALACAK

İlk olarak Çanakkale Savaşlarının 100. yıldönümü olan 2015’te yola çıkan Çanakkale Destanları Müzesi Gezici Tırı bu yıl da, Çanakkale’nin tarihini ve Çanakkale’de yazılan destanları şehir şehir gezerek tüm Türkiye’ye taşımaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyetinin ön sözünün yazıldığı ve bağımsızlık mücadelemizde önemli bir yeri olan Çanakkale Savaşlarının objeleri ve hikâyelerinin yer aldığı Çanakkale Destanları Müzesi Gezici Tırı 11-13 Haziran tarihlerinde Kapaklı'da kapılarını açıyor. Gezici Müze’de, Çanakkale Savaşı'ndan kalan “ Kılıç, Kama, Askeri Üniformalar, Şehit ve Gazi Mektupları ve Anılar, Mermi kovanları, Asker mataraları, Askerlerin kullandıkları yemek kapları, Asker çarığı ve benzeri malzemeler, Bombalar, Silahlar, Şehitlik Abidesi, Savaşların Yaşandığı Bölgenin Maketi, Seyit Onbaşı’nın Heykeli ve Türk askerlerinin maketleri de bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 10:19

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3