Buz: “Şube değil oda istiyoruz”

Sanayi Ticaret ve Esnaf Derneği (SATİVES), Kapaklı’da faaliyet gösteren esnaflarla bir araya geldi. Programda Kapaklı Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın kurulması için çalışmaların devam ettiğini dile getiren Dernek Başkanı Erol Buz, ‘’Çerkezköy’den bazı arkadaşlar geliyor ‘Şube kuracağız’ diyor. Biz şube istemiyoruz, bizler oda istiyoruz. Bizler Çerkezköy’ün arka bahçesi olmak istemiyoruz” dedi.

Buz: “Şube değil oda istiyoruz”

Kapaklı Gazetesi - Sanayi Ticaret ve Esnaf Derneği, Kapaklı’da faaliyet gösteren esnaflarla istişare toplantısı yaptı. Toplantıda, ilçede esnaf odası kurulmasının gerekliliğinden bahsedildi.

Aksu Kafe’de düzenlenen programda konuşan Dernek Başkanı Erol Buz, esnaflara seslenerek; “Artık odamızı kurmamızın gerekliliğini tüm esnaf arkadaşlarımız biliyor. Yaklaşık 4 yıl boyunca Kapaklı’mıza ve çevre esnafımıza bir şeyler kazandırmaya çalışıyoruz, çalışmalarımız devam ediyor. Yaşadığımız sıkıntıları aşmaya çalışıyoruz. En büyük hedeflerimizden bir tanesi Kapaklı’da esnaf odası kurmak. Esnafımız, belediyemiz, hükümet yetkilileri bize destek veriyor. Biz Çerkezköy’ün arka bahçesi olmak istemiyoruz. Bu yıllar boyunca böyle gitmiş ama artık böyle gitsin istemiyoruz. Eğer destek verirseniz bu durumu çözeceğiz. İşte Çerkezköy’den bazı arkadaşlar geliyor ‘Şube kuracağız’ diyor. Biz şube istemiyoruz, bizler oda istiyoruz. Bizler istişareler yaparak bu durumu çözüme kavuşturma amacındayız” dedi.

“ÇERKEZKÖY’ÜN ARKA BAHÇESİ OLMAK İSTEMİYORUZ”

Buz'un ardından bir konuşma yapan Turhan Emlak ve Otomotiv’in sahibi İlhan Turhan ise; “Kıymetli kaymakamımız, belediye başkanımızın bize verdiği destekle oda kurmak istedik. Bizler Çerkezköy’ün arka bahçesi olmak istemiyoruz. Kendimiz bir şeyler yapmak istiyoruz. İnşallah desteklerinizle güzel çakışmalar gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verdi. Toplantı karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 13:26

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3