Bütün, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla açıklama yapan MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, Büyük Zafer’in 98. Yılını kutladı.

Bütün, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Kapaklı Gazetesi - Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında tüm Kapaklılıların bayramını kutladı.

Büyük Zaferi, Ergenekon destanına benzeten Bütün, mesajında şu sözlere yer verdi; ‘’98 yıl önce vatan aşkıyla cepheden cepheye koşan kahraman askerlerimiz ve vatanın işgaline karşı göğsünü siper eden kadınıyla, çocuğuyla, ordusuyla topyekûn savaş verilmiş, Türk milleti için yok oldular denildiğinde tekrar küllerinden var olarak güçlü bir şekilde çıkmış Cumhuriyet’in temelleri atılmıştır. Nasıl Ergenekon’dan çıkarken bir Bozkurt önderliğinde çıkılmışsa yine bir Bozkurt önderliğinde 30 Ağustos zaferle sonuçlanmıştır.’’

‘’TÜRK BAYRAĞINI YERE DÜŞÜRMEMİŞTİR’’

Büyük taarruzda can veren isimsiz kahramanları da yad eden Bütün, ‘’26 Ağustos gecesi taarruz başlamış, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmış, düşman 9 Eylül’de Ege’de denize dökülmüş, İzmir’de kurtularak zafer tamamlanmıştı. Türk Milleti tarihte yine bir destan yazmış, yedi düvele bir kez daha dersini vermişti. Bu zaferin elbet isimsiz kahramanları olacaktı. 57’nci Tümen Komutanı Albay Reşat Bey Çiğiltepe’nin alınmasının yarım saat gecikmesi üzerine, görevini yerine getirememenin üzüntüsü ile canına kıymış Ya İstiklal Ya Ölüm sözünü ebedileştirmişti. Savaş alanında, şehitlerin arasında düşman topçu mermisinin açtığı çukura gömülmüş, ancak toprağın üstünde katılaşmış kolu ile sancağı dimdik tutan bir asker Türk bayrağını yere düşürmemiş atası Kürşad gibi şehit olmuş ama mukaddesatına sahip çıkmıştı.’’ dedi.

‘’TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ KORUNACAKTIR’’

Türk milletinin esareti asla kabul etmeyeceğini söyleyen Bütün, açıklamasını şu sözlerle noktaladı; ‘’ Tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmeyen “kesmeye gelir ama çekmeye gelmez boynum” diyen bu millet Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü her zaman korumuş ve koruyacaktır. Tarihi şanla, zaferlerle dolu olan büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yıldönümünü en içten duygularımızla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 10:29

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3