Bulvar esnafı ağacına sahip çıktı

Kapaklı Belediyesi tarafından Pınar Bulvarı’nda sökülen ağaçlara tepki gösteren bir esnaf, dükkanı önündeki ağacın sökülmemesi için belediyeye başvurdu.

Bulvar esnafı ağacına sahip çıktı

Kapaklı Gazetesi - 10 yıldır Kapaklı’da ayakkabı dükkanı işleten Tarık Kerse, dükkanı önündeki ağacın sökülmemesi için Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile görüştü. Görüşmeden olumlu yanıt alan ve ağacın sökülmesini engelleyen Kerse, ağaçların bulvar için önemli olduğunu dile getirdi.

Pınar Bulvarı’ndan sökülen ağaçlar, Kapaklı’nın gündemine oturdu. Siyasi olarak konuyla ilgili tartışmalar sürerken, durumdan şikayetçi esnaf ise çareyi yine Kapaklı Belediyesi’ne başvurmakta buldu. Kapaklı’da 10 yıldır hizmet veren Servet Kundura’nın sahibi Tarık Kerse, işletmesi önündeki ağacın sökülmemesi için Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile görüştü. Çetin’in görüşme sonucu esnafın talebine kulak verdiğini dile getiren Kerse, ‘’Bu ağaç 30 yıldır burada, hiçbir zararını görmedik. Aksine oldukça faydalı. Tüm esnaflar birlik olarak ağaçların kaldırılmasını önleyebilirdik.’’ dedi.

‘’BİZ BU AĞAÇTAN MEMNUNUZ’’

Ağaçların sökülmesinin gereksiz olduğunu dile getiren Kerse, ‘’Bir sabah geldiğimde kazıldığını gördüm, direkt belediye başkanımız ile görüştüm. Kendisi ‘İstemiyorsan ağacın kalabilir’ dedi. Diğer esnaflarımız da bu şekilde yapsaydı belki de hiçbir ağaç sökülmezdi. Biz bu ağaçtan memnunuz, kaldırılmasını istemiyoruz. Yıllardır gölgenin altında binlerce insan gelip geçiyor, bulvara ferah bir hava katıyor. Bu ağacı kaldırsak yerine ne koyacağız? Esnaflar olarak bu konuda beraberlik oluşturmamız lazım.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 14:17

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer Başaran
Zafer Başaran - 1 ay Önce

Tebrik ederim. Ama aynı duyarlılığı önceki dönemlerde kesilen birçok ağaca gösterilmemesi bana biraz takiye gibi geliyor. Chp li Vahap ve saz arkadaşları agaç katliamı yaparken siz gazeteciler! neredeydiniz, o ağaçların haber değeri yokmuydu. Sanırım o zamanlar herhalde mars da falan diniz herhalde. Haber tarafsız ve objektif olmalıdır. İlk önce ilkelerini ze bağlı kalın sonra tekrar düşünün ve yazın. Hemi.....

SIRADAKİ HABER

banner3