Bulgaristan seçimleri için Kapaklı’da sandık kurulacak

Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’da yaşayan çifte vatandaşlık sahibi vatandaşlar, Bulgaristan seçimleri için Kapaklı Sanayiciler İlkokulu’nda kurulacak olan sandıkta oylarını kullanacakalar.

Bulgaristan seçimleri için Kapaklı’da sandık kurulacak

Kapaklı Gazetesi - Bulgaristan’da 4 Nisan Pazar günü parlamento seçimleri yapılacak. Kayıtlı 6,3 milyon seçmenin bulunduğu Bulgaristan’da 30 siyasi parti ve koalisyonun yarışacağı seçimlerde, Türkiye’deki Bulgaristan kökenli vatandaşlar için de 9’u Trakya’da olmak üzere toplam 35 sandık kurulacak.

KAPAKLI’DA DA SANDIK KURULACAK

Bulgaristan seçimleri için Trakya'da Edirne Bulgaristan Başkonsolsuluğu, Kırklareli TOBB Anadolu Lisesi, Lüleburgaz 8 Kasım Ortaokulu, Tekirdağ Süleymanpasa İlkokulu, Çorlu Vehbi Günaştı İlkokulu, Çorlu Bilim Sanat Merkezi, Ergene İnönü ilkokulu, Ergene AMT Anadolu Lisesi ve Kapaklı Sanayiciler İlkokulu'nda sandık kurulacak. Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’daki Bulgaristan kökenli vatandaşlar, Kapaklı Sanayiciler İlkokulu’nda kurulacak olan sandıkta oylarını kullanabilecek.

KISITLAMADAN MUAF TUTULACAKLAR

Oy kullanabilmek için seçmenlerin yanlarında Bulgaristan kimlik kartı veya Bulgar pasaportu taşımaları zorunlu. Oy kullanma işlemleri 07:00-20:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Sonrasında seçim komisyonunun kullanılan oy pusulalarını sayma ve seçim sonuçlarını belirleme süreci başlayacak. Bulgaristan Cumhuriyeti Ulusal Meclis Seçimlerinde görev alacak kişiler (sabah saat 06.00’dan sayım bitimine kadar) ile seçmenler, gerekli belgeleri ibraz etmeleri kaydıyla 4 Nisan Pazar günü uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2021, 19:29

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65