Belediye işletmelerinde gaziler, şehit aileleri ve engellilere uygulanan indirim iptal edildi

Kapaklı Belediyesine ait işletmelerde gazilerimiz, şehit aileleri, engelliler, belediye personeli ve meclis üyelerine uygulanan indirimler kamu zararına yol açtığı gerekçesiyle Kapaklı Belediye meclisi tarafından oy birliği ile iptal edildi.

Belediye işletmelerinde gaziler, şehit aileleri ve engellilere uygulanan indirim iptal edildi

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısının ikinci oturumunda, bir önceki toplantıda komisyona havale edilen konular görüşülerek karara bağlandı. Onaylanan komisyon raporları arasında gazilerimiz, şehit aileleri, engelliler, belediye personeli ve meclis üyelerine uygulanan indirimlerin iptali de yer aldı.

GAZİ, ŞEHİT AİLESİ VE ENGELLİLERE UYGULANAN İNDİRİME ‘KAMU ZARARI’ DENDİ

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan 20.08.2021 tarih 12274 sayılı Bütçe İçi İşletme Ücret Tarifesi konulu yazı, Çarşamba günü gerçekleştirilen komisyon toplantısında görüşüldü. Komisyon; müdürlük tarafından gönderilen talebi inceleyerek 2021 yılı itibariyle belediyeye ait işletmelerde belediye ve meclis üyelerine uygulanan yüzde 15; şehit yakınları, gaziler ve engelli bireylere uygulanan yüzde 20’lik indirim kamu zararına yol açtığı gerekçesiyle 2021 ücret tarifesinden çıkarılmasını kararlaştırdı. Komisyonun bu kararı belediye meclis toplantısında oy birliğiyle kabul edildi.

İMAR KOMİSYONU RAPORLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda ek olarak İmar Komisyonunun, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 18.06.2021 tarih 9216 sayılı Karaağaç Mahallesi Sanayi Alanı Uygulama İmar Planı Revizyonu Plan Notu değişikliği konulu yazısına dair raporu incelenerek; oy birliğiyle kabul edildi. Komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Karaağaç Mahallesi Bereket Sokak ile Orkide Sokak arasında yer alan parka Aziz Yahya Başaran isminin verilmesi talebinin daha ayrıntılı incelenebilmesi için komisyon çalışmalarının devam etmesine yönelik oy birliği ile alınan karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Mardin Nusaybin ilçesinde vatani görevini yaparken şehit düşen Piyade Er Rıdvan Sağdıç isminin yaşadığı mahalle olan Karaağaç Mahallesi 652 ada 4 parselden başlayarak 654 ada 8 parselde son bulan isimsiz sokağa Şehit Rıdvan Sağdıç isminin verilmesinin uygun olduğuna yönelik İmar Komisyonu tarafından oy birliği ile alınan karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Şehit Komiser Yardımcısı Erdem Uçar’ın ailesinin isim verme talebine istinaden ilçemiz Bahçelievler Mahallesi Hazan Sokak yanında yer alan isimsiz parka Şehit Erdem Uçar parkı isminin verilmesinin uygun olduğuna yönelik komisyonca alınan karar meclis tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

BAŞKAN ÇETİN’E YETKİ VERİLDİ

İmar Komisyon kararlarının oylanmasının ardından Plan ve Bütçe Komisyon kararları görüşüldü. Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan 18.08.2021 tarih E.12132 sayılı Ek Bütçe konulu yazıyı içeren ve komisyonca oy birliğiyle alınan karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 23/08/2021 tarih E.12302 sayılı Aylık Çalışma Ücretinin Belirlenmesi konulu yazıyı içeren ve komisyonca oy birliğiyle alınan karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan 25/08/2021 tarih E.12504 sayılı Sıcak Asfalt Yol, Parke Taş Yol ve Kaldırım Yapım işi için İller Bankası A.Ş.den ek kredi kullanılması konulu yazının görüşülmesine geçildi. Konuyla ilgili 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 68. maddesinde yer alan koşulların yerine getirilmesi kaydıyla krediye konu işle ilgili her türlü işlemi yapmaya Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in yetkilendirilmesinin uygun olduğuna komisyonca oy birliğiyle alınan karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

Komisyon kararlarının oylanmasının ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin alınan kararların hayırlı olmasını dileyerek toplantıyı sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2021, 18:51

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65