Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Belediye'den festival tadında Anneler Günü etkinliği

Kapaklı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 'Geleneksel Anneler Günü Şenliği' Kazak Gölü Mesire alanında yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Belediye'den festival tadında Anneler Günü etkinliği

Kapaklı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 'Geleneksel Anneler Günü Şenliği' Kazak Gölü Mesire alanında yoğun katılımla gerçekleştirildi. Festival tadında gerçekleşen şenliğe katılan katılımcılar, doyasıya eğlendiler.

Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Geleneksel Anneler Günü Şenliği 13 Mayıs Pazar günü saat 14.00 'da vatandaşların yoğun katılımı ile Kazak Gölü mesire alanında gerçekleştirildi.  Şenliğe; Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, 27. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Arzu Mandalı Sucu, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, Belediye meclis üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri,Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

“HAKLARINI ASLA ÖDEYEMEYİZ”

Programın açılış konuşmasını Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı gerçekleştirdi. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Başkan Mandalı, “ En değerli varlığımız olan annelerimiz ve siz değerli kadınlarımızla bir arada olmak için düzenlediğimiz, “Anneler Günü Şenliğimize ” hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Analarımız sevgi, şefkat, sabır ve hoşgörünün sembolü, aile ve toplumumuzun temel direğidir. Bizleri yetiştirmek için her türlü güçlüğe katlanan, her an varlığına ihtiyaç duyduğumuz başımızın tacı annelerimiz, aynı zamanda bizim ilk öğretmenimizdir. Onların haklarını asla ödeyemeyiz. Onlara olan sevgi, saygı ve desteğimizi sadece Anneler Günü’nde değil, hayatımız boyunca göstermeli ve hayır dualarını almalıyız. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, ilgiye ve sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda şefkatle bağrına basan annelerimize hak ettikleri saygıyı ve sevgiyi göstermekte asla kusur etmemeliyiz” dedi.

“SAYGI VE SEVGİYİ ONLARDAN ESİRGEMEMELİYİZ”

Anneliğin dünyadaki en yüce duygulardan birisi olduğunu kaydeden Mandalı, “ Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini veren annelerimiz sonsuz bir sevgi ve özveri ile bizlere geleceğimize uzanan yolda rehberlik eder. Bu vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştiren, iyi ve kötü günümüzde bizi yalnız bırakmayan, güldüğümüzde bizimle gülen, ağladığımızda bizimle ağlayan, yegane varlığımız olan fedakar annelerimizi ne kadar sevsek azdır. Bizim her şeyimiz olan annelerimizi yılın bir gününde değil yılın her günü baş tacı etmeli, gereken saygı ve sevgiyi onlardan esirgememeliyiz. Bizlerin sevgi ve saygı dolu yaklaşımı onların en büyük mutluluğu olacaktır.” diye konuştu.

ANNELERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

Başkan Mandalı sözlerini şu ifadelerle noktaladı;“ Kıymetli annelerimiz bugün burada sevgimizi, kardeşliğimizi ve dostluğumuzu pekiştirmek için toplandık. Annelerimiz burada, çocuklarımız, gençlerimiz burada ve güzel bir gün geçiriyoruz. Kapaklı Belediyesi olarak bizler her zaman sizlerin yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Kapaklı Belediyesi olarak ilçemiz ve sizler için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Her yeni yılımız, bir önceki yıldan daha verimli, daha dinamik geçiyor. Sizlere en iyi hizmetleri sunmaya çalışıyoruz. Bütün çabamız Kapaklımızın daha çağdaş ve daha rahat yaşanabilir kent olması içindir. İnsan odaklı hizmet anlayışımız ile yaşlılar, gençler, kadınlar, çocuklar ve engelliler gibi toplumun her kesiminden kişilere yönelik sağlık, eğitim, istihdam, girişimcilik, kültür, sanat, teknoloji gibi hayatın her alanında, katılımcı demokrasi anlayışı ile faaliyet ve projeler yaparak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlamaya devam ediyoruz. Ben bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm annelerin ve anne adaylarının ve annelik duygusu taşıyan tüm kadınlarımızın anneler gününü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler diliyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum”

TAM BİR ŞENLİK HAVASINDA KUTLANDI

Mandalı konuşmasının ardından sahneye davet ettiği annesi Hüsniye Mandalı’nın elini öperek anneler gününü kutladı. Şenlikte konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'yı şenliğe sunduğu katkıları nedeniyle tebrik ederek tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı. Başkan Albayrak konuşmasının ardından alanda kurulan stantları gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Programda çocuklar için yüz boyama, animasyon gösterisi ve çeşitli yarışmalar gerçekleştirilirken, sihirbaz ve palyaço gösterileri ise renk kattı. Kapaklı Kent Konseyi folklor ekibinin gösterisi büyük beğeni ile izlenirken, Grup 59 MK da söylediği birbirinden güzel şarkılarla programa katılanlara unutulmaz bir gün yaşattı.

SELFİE YARIŞMASININ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Programın finalinde sahneye çıkan Canan Şimşek söylediği şarkılarla anneler gönüllerince eğlendiler Kapaklı Belediyesi tarafından Sosyal medya üzerinden düzenlenen ‘İyi ki Benim Annem, Çünkü’ temalı özçekim fotoğraf yarışmasında birinci olan Gülseren Şenel, ikinci Sevgi Mutlu, üçüncü, Nazife Dost ve Güler Ercan ile jüri özel ödülü kazanan Pınar Sağlam, Sebahat Özer’e çeşitli hediyeler verildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 18:06

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3