BB İsmet İnönü İlkokulundan örnek yardımlaşma

Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu öğretmenleri ve idarecileri kendi aralarında topladıkları bağışları, yardıma ihtiyacı olan velilerine ulaştırdı.

BB İsmet İnönü İlkokulundan örnek yardımlaşma

Kapaklı Gazetesi - Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu öğretmen ve idarecileri, Ramazan ayı dolayısıyla maddi durumu düşük olan velilere yönelik örnek bir yardım kampanyası gerçekleştirildi.

Yapılan etkinlik kapsamında okuldaki öğretmenler ve idareciler, ihtiyaç sahibi velilere ulaştırılmak üzere kendi aralarında toplam 5.900 TL yardım topladı. Yardımları 100’er TL’lik alışveriş çeklerine dönüştüren yardımsever öğretmenler, ihtiyaç sahibi 59 veliye ulaştırdı.

‘’TEŞEKKÜR EDERİZ’’

Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu Müdürü Murat Bekdaş, ‘’Peygamber efendimiz (s.a.v.), Ramazan-ı şerifin fazileti hakkında buyuruyor ki: (Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allahü teâlâ, size Ramazan orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır, Cehennem kapıları kapanır, şeytanlar bağlanır. O ayda bir gece vardır ki, bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin [Kadir gecesinin] hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır. İyilik etmek fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın. Günah işlemek ve haddi aşmak üzerinde yardımlaşmayın. (Maide Suresi 2 Ayet ) Bu anlamlı etkinliğe katkı sağlayan tüm öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederiz.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 17:48

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65