Başkan Mandalı: Bu gurur tüm Kapaklı’nın!

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Edremit’de düzenlenen Belediye Başkanları Çevre Ödül Töreni’ne katılım gösterdi. Kısa süre önce Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği tarafından ‘Yılın Çevre Dostu Belediye Başkanı’ ödülünü almaya hak kazanan Başkan Mandalı’ya, burada ödülü takdim edildi. Törende konuşan Başkan Mandalı, ‘’Bu gurur tüm Kapaklı halkınındır.’’ dedi.

Başkan Mandalı: Bu gurur tüm Kapaklı’nın!

Belediye Başkanları Çevre Ödül Töreni, bu yıl Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde düzenlendi. Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği tarafından Güre Mahallesi’nde düzenlenen ödül törenine katılım gösteren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ‘Yılın Çevre Dostu Belediye Başkanı’ ödülünü aldı. 

‘’BU ÖDÜLÜN BENİM İÇİN ANLAMI APAYRI’’

Ödül töreninde konuşma gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ‘’Bu ödül, benim için apayrı bir öneme sahip. Kapaklı halkının doğal yaşama verdiği önem, bugün böyle bir ödül almama sebep oldu. Bu yüzden tüm vatandaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bu gurur tüm Kapaklı halkınındır. Bugün burada 15 Belediye Başkanı, çeşitli ödüllere layık görüldü. Beni de ‘Yılın Çevre Dostu Belediye Başkanı’ ödülüne layık gören Ege ve Marmara Çevre Belediye Birliği’ne teşekkür ederim.’’ dedi. 

‘’KAPAKLI’NIN TEMİZ ENERJİ İLE AYDINLANABİLECEĞİNİ GÖSTERDİK’’

Belediye olarak çevreci bir yaklaşım sergilediklerini ve yenilenebilir enerjinin önemini belirten Başkan Mandalı, ‘’Kısa süre önce ilçemizi de kapsayan bir Termik Santral tehditi ile karşı karşıya kaldık. Çocuklarımızın geleceği için verdiğimiz mücadeleler sonucu, 1000 kW gücünde Rüzgar Gülü Enerji Santrali projemizi devreye sokarak ilçemizin temiz enerji ile aydınlanabileceğini gösterdik. Bu projemiz sonucu hem 5000 dekarlık alandaki ağaçlarımıza sahip çıktık, hem de temiz enerjiden elde ettiğimiz ücret ile belediyemizin kasasına ek bir gelir sağladık.’’ İfadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 12:53

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3