Başakşehir Okulları 23 Nisan’ı müzik ve şiirlerle kutladı

Başakşehir Okulları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla pandemi tedbirlerine uygun coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi.

Başakşehir Okulları 23 Nisan’ı müzik ve şiirlerle kutladı

Kapaklı Gazetesi - Başakşehir Okulları, 23 Nisan dolayısıyla görkemli bir tören gerçekleştirdi. İlkokul öğrenci ve öğretmenlerinin katkılarıyla hazırlanan törende, türlü etkinliklerle 23 Nisan’ın coşkusu yaşandı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlama programının sunuculuğunu okulun 4/A sınıfı öğrencilerinden Rüya Küçükkısa ve 4/B sınıfı öğrencilerinden Bora Demirel gerçekleştirdi. Günün anlam ve önemini içeren konuşmayı ise 4/A sınıfı öğrencisi İnci Sezer gerçekleştirdi. Okulun müzik korusunun sahnede yerini almasıyla birlikte koronun seslendiği müzikler sergilendi. Korunun seslendirdiği müzik gösterisinden sonra 2/A sınıfı şiir seslendirmelerine yer verildi.

DANS GÖSTERİLERİ BEĞENİ TOPLADI

Her kademeden öğrencinin yer aldığı programda, Anasınıfı öğrencilerinin sergilediği dans gösterisi beğeni topladı. Bu güzel gösteriden sonra sahneyi alan 4. Sınıf öğrencileri, izleyicileri 101 yıl öncesine götürerek o gün ki duyguları yaşatan “Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılısı” adlı drama gösterisini canlandırdı. Daha sonra 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan ekip, Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini İngilizce ve Almanca olarak izleyicilere sundu. 1/A sınıfı öğrencileri ise sahnede yerini alarak ritim çalışmalarını sundular. Ardından 2/A sınıfı öğrencileri “23 Nisan Ne Demek?” adlı çalışmalarını gerçekleştirdiler. Sonrasında 3/A sınıfı öğrencilerinden oluşan oratoryo ve 3/B sınıfı öğrencilerinin “Hayallerim ve Ben” çalışması sunuldu. Ortaokul öğrencilerinden 6/A sınıfı öğrencisi Safiye Gülverin makey makey ile piyano gösterisini gerçekleştirdi. Son olarak ilkokul öğrencilerinden oluşan eğlenceli Jimnastik çalışması sahnelenerek gösterimler sona erdi.

“SİZLER YARINI BUGÜNDEN GÜZEL KILACAKSINIZ”

Başakşehir Okulları İlkokul Müdürü Kıvanç Dizman günün anlamına uygun kapanış konuşmasını gerçekleştirdi. Dizman, “İnanıyorum ki bugün hepimiz coşku doluyuz. Bir ulusun yazgısının bir kişi tarafından değil, ulusun kendisi tarafından belirlendiği, ulusun kendi yolunu kendi çizdiği büyük bir devrimin sevincini yaşıyoruz. Tek Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ve elbette bu büyük devrimde payı olan diğer kahramanların, egemenliği gerçek sahibi olan halka vermelerinin 101. Yılı’nı kutluyoruz. Onlar Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkmış bu ulusun, aydınlık bir yolda, aklın ve bilimin ışığında ilerleyeceğine, çağdaş dünyada hak ettiği yeri alacağına inanarak bu ulusa yakışanın bir kişinin egemenliğinde olmak değil, kendi kendisinin efendisi olması gerektiğini düşünerek bunu yaptılar. Onlar inandılar ki, bu halk en nitelikli temsilcilerini ve yöneticilerini seçecek, barış, huzur ve refah içinde uygarca yaşayacak ve siz çocuklara, yani yarınlarımıza mutlu bir ülke bırakacak. Sizler yarını bugünden güzel, bugünden daha yaşanılır kılacaksınız.” dedi.

Atatürk’ün; “Millî emeller, millî irade yalnız bir şahsın düşünmesinden değil bütün millet fertlerinin arzularının, emellerinin bileşkesinden ibarettir.” sözlerini hatırlatan Dizman: “Dünün çocukları, bugün yetişkin olup büyük işler başaranlardır. Çocuklarımızı; tarihini bilen, ufkunu gören ve adımlarını buna göre atan bireyler olarak yetiştirmek en büyük görevimiz ve sorumluluğumuzdur.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2021, 17:55

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65