Anadolu Ateşi Kapaklı'da yanacak

Kapaklı Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Kazak Gölü Festivali kapsamında Kapaklı'da Anadolu Ateşi sahne alacak.

Anadolu Ateşi Kapaklı'da yanacak

Kapaklı Gazetesi - Anadolu’nun binlerce yıllık oyun kültürünü sahneye taşıyan Anadolu Ateşi dans topluluğu, Kazak Gölü Festivali kapsamında Kapaklı'da seyircileriyle buluşacak.

Festivalin ilk gününde 28 Ağustos Cumartesi günü Saat 21.00’da Kapaklı İlçe Sahası’nda Anadolu Ateşi Dans Topluluğu gösterisi gerçekleştirilecek. Akabinde ise DJ Çağrı Baki sahne alacak.

2'İNCİSİ DÜZENLENİYOR

Kapaklı Belediyesi tarafından 2019 yılında ilki düzenlenen ve binlerce vatandaşın katıldığı Kazak Gölü Festivalinin ikincisi 28-29-30 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

El sanatları sergisinden yazar söyleşilerine, animasyon gösterilerinden bisiklet ve koşu yarışlarına kadar birçok farklı etkinliğin gerçekleştirileceği 2. Kazak Gölü Festivalinde dans topluluğu Anadolu Ateşi ile ünlü şarkıcılar Ziynet Sali, Mustafa Ceceli, Güliz Ayla ve Ufuk Beydemir sahne alacak.

FESTİVAL 3 GÜN SÜRECEK

3 gün sürecek 2. Kazak Gölü Festivali, 28 Ağustos Cumartesi saat 10.00’da Bisiklet Yarışı ile başlayacak. Belediye önünden başlayacak bisiklet yarışı Kazak Gölü Mesire Alanı’nda sona erecek. Festival saat 13.00’da uçurtma şenliği ile devam edecek. Emek Sepeti görsel ve el sanatları sergileri ve uygulamalı sanat atölyelerinin olacağı festivalin ilk gününde yazar Ahmet Şerif İzgören saat 15.00’da okurlarıyla buluşacak.

ÖĞRENCİLERE SERTİFİKALARI VERİLECEK

Kapaklı İlçe Sahası’nda saat 18.00’da Kapaklı Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 4-16 yaş grubu öğrencilerin bedensel ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak ve keyifli bir yaz geçirmelerine imkan sağlamak amacıyla 10 farklı branşta düzenlenen ücretsiz Yaz Spor Okullarına katılan öğrencilere katılım sertifikaları verilecek.

MUSTAFA CECELİ VE GÜLİZ AYLA KONSER VERECEK

İkinci gün programı kapsamında itfaiye temel eğitimi verilecek. Halk oyunları gösterilerinin sahneleneceği ikinci günde saat 15.00’da yazar Sinan Yağmur okurlarıyla buluşacak. Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen Plaj Voleybolu finalinin yapılacağı festivalin ikinci gününde saat 16.00’dan itibaren ise çocuk oyun grupları ve animasyon gösterileri gerçekleştirilecek. Festival coşkusu saat 19.00’da Güliz Ayla ve ardından Mustafa Ceceli konserleri ile sürecek.

Dolu dolu geçecek festivalin üçüncü gününde gitar kursiyerleri performanslarını sergileyecek. Temel itfaiye eğitimi, halk oyunları, çocuk oyun grupları ve animasyon gösterilerinin devam edeceği festivalin son gününde saat 15.00’da yazar Mete Yarar söyleşide okurlarıyla bir araya gelecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenecek Zafer Koşusu ise saat 17.30’da belediye önünden başlayarak Kazak Gölü’nde sona erecek. 2.Kazak Gölü Festivali saat 19.00’da Ufuk Beydemir konseriyle devam edecek ve 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu ünlü şarkıcı Ziynet Sali konseri ile taçlanacak.

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah yalçın
Abdullah yalçın - 4 hafta Önce

yazık çok yazık
bizler size eğlence yapın diye oy vermiyoruz bizler size paraları carcur edin diye vergı vermiyoruz ...
sizlerden beklentilerimiz vardı...
mesela ; kazak gölünü alkolden arındırın insanların bircogu orada alkol tüketilmesinden şikayetçi seçim öncesi bunu biliyordunuz birşey yapmadınız...
oraya harcayacagıniź paraları fakirler var onlara vermenizi istiyoruz bazı kesimleri eglendirmezi istemiyoruz...

öztürk
öztürk - 4 hafta Önce

Bu festival kac paraya mall olacak gene suya zam yaptınız yandı vatandaş.......

SIRADAKİ HABER

banner65