Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

AK Parti Kapaklı 3. Olağan Kongresini gerçekleştirdi

AK Parti Kapaklı 3. Olağan Kongresinde, tek liste ile aday olan Recep Biyik ilçe başkanlığı görevine getirildi.

AK Parti Kapaklı 3. Olağan Kongresini gerçekleştirdi

Kapaklı Gazetesi - AK Parti Kapaklı İlçe Başkanlığı, 3. Olağan Kongresi ÇOSB Kapaklı Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede bir süre önce ilçe başkanlığı görevine atanan Recep Biyik, tek liste ile seçimlere girerken üyelerin oyuyla başkanlığa seçildi.

Kongreye, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Türk Metal Sendikası Kapaklı Şube Başkanı Günay Özden, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, partililer ve çok sayıda davetli katıldı.

“ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Divan kurulunun oluşmasının ardından açılış konuşmasını AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Recep Biyik yaptı. Biyik, “Kapaklımızda AK dava için mücadele etmiş tüm ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Onlarla birlikte bu dava için gece gündüz çalışan yönetim kurulu üyelerine, bugüne kadar AK Partis davası için hiçbir beklenti içerisinde olmadan bir nefer olarak hizmet eden değerli mahalle başkanlarımıza, sandık başkanlarımıza, müşahitlerimize, yönetimlerde görev almış ya da almamış tüm AK Partili gönüldaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bu bayrağı taşıyıp da şu an aramızda olmayan ve ahirete irtihal eden kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun inşallah. Bu bir bayrak yarışıdır. Devraldığımız bu bayrağı yeni görev alacak arkadaşlarımızla birlikte siz teşkilat mensuplarımızın dua ve desteği ile en yükseğe çıkarmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 2023-2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Bugünden sonra; şahsım, yönetim kurulu üyelerim ve teşkilatımızla birlikte; vefa, samimiyet, tevazu, gayret, istişare ve katılımcı siyaset anlayışıyla, bu kutlu davada yer alan AK kadrolar olarak, Kapaklımızın büyümesi, güçlenmesi, her alanda gelişmiş bir ilçe olması için bizlere düşen sorumluluğu yerine getirerek gece-gündüz çalışacağız. Yorulmadan, dinlenmeden, durmak yok yola devam anlayışıyla yola devam edeceğiz.

‘’ERDOĞAN’IN YOLUNDAN GİDEN ERDEMLİLER HAREKETİYİZ’’

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde olduklarını belirten Biyik, ‘’İlçemizde, mahallemizde herkesin gönlünü kazanamadan ve orada kalıcı hale gelmeden kendimizi görevimizi yerine getirmiş saymayız, saymayacağız. Belediye Başkanımız Mustafa Çetin ile birlikte Kapaklımıza hak ettiği yatırımların getirilmesi için; İl Başkanımız Mestan Özcan önderliğinde, Tekirdağ’ımızın gururu Prof. Dr. Mustafa Şentop hocamızın desteği ve değerli milletvekillerimiz Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül’ün gayretleriyle Kapaklı’mızı Trakya’nın parlayan yıldızı yapmak için canla başla çalışacağız. Davamız ilçemiz, davamız ilimiz, davamız ülkemiz, davamız millet, davamız ümmet diyen 1 milyondan fazla genç, 5 milyona yaklaşan kadın üyemiz ve milyonlarca üyemiz ile; Parti olarak biz; Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan giden erdemliler hareketiyiz. “İnandığın Yolda Yürü” şiarıyla çıktığımız bu yolda kongremizin ilçemize, Tekirdağ’ımıza, ülkemize hayırlar getirmesini, milletimizin ve gönül coğrafyamızın, birlik ve beraberliğine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Kongremize katılım sağlayarak bizlere güç veren, destek veren misafirlerimize ve AK Partili gönüldaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygı sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.” Diyerek konuşmasını noktaladı.

“HİZMET BİRLİK VE BERABERLİKLE YAPILIR’’

Biyik’in ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin konuşmalarını gerçekleştirmek üzere kürsüdeki yerini aldı. Çetin, “Öncelikle kutlu davamızı daha ileriye taşıma noktasında sizlerle birlikte yürümekten memnuniyet duyduğumu ifade ediyorum. Kurulduğundan bu yana milletimizin teveccühü, desteği, duası ile hizmet yolculuğuna Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devam eden partimizin yenilenerek güçlendiği ilçe kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Hizmet, aşkla, şevkle, cesaretle, özveriyle ve elbette ki birlik ve beraberlikle yapılır. Bu birlik ve beraberliğin arkasındaki en güçlü dayanak hizmet bekleyen vatandaşlarımızdır. Onlarla olan gönü borcumuzdur.’’ Dedi.

‘’HAYIR DUALARI ALARAK ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’

31 Mart seçimlerinin ardından gönül belediyeciliği düşüncesiyle çalışmaya başladıklarını belirten Çetin, ‘’Hepinizin bildiği üzere ilçemizin hak ettiği hizmeti alması için canla başla hep beraber çalışmamız neticesinde Kapaklı ilk defa AK Parti belediyeciliği ile tanıştı. Bizler Kapaklı’nın ihtiyaçlarını ve eksikliklerini hızla tespit ettik ve bunun neticesinde, Tekirdağ’ın evladı meclis başkanımız Mustafa Şentop’un rehberliği, telkinleri ve desteği, sayın vekillerimizin duyarlılığı, hassasiyeti ve teşkilatımızın gayreti neticesinde altyapı, sağlık, eğitim, spor, sanayi ve çevre konularındaki birçok yatırımı ilçemize kazandırmak üzereyiz. Kapaklımızı, özlemini duyduğu hizmetlerle markalaştırmak, AK Partimizin adıyla özdeşleşen çalışma, üretme ve kalkınmayı her mahalleye, her sokağa götürmek için bu salondaki herkese önemli görevler düşmektedir. Partimiz için fedakarca taş üstüne taş koyan, yeni projeler, yeni çözümler sunan, sadece bugünü değil yarını kurtaran; bize oy versin vermesin her bir vatandaşımıza karşı kendini sorumlu hisseden herkesten Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımız ve liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan feyz, güç ve ilham alarak bu makamların hizmet, çözüm ve halkın makamı olduğunu asla aklımızdan çıkarmayacağız. Mazeret üretmeden işimizi layıkıyla ve hakkıyla yerine getirmenin gayretinde olacağız. Vatandaşımızın bize olan güvenine halel getirmeden, bizlere sevgisini, desteğini boşa çıkarmadan, hayır dualarını alarak 7/24 çalışmaya devam edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

‘’GELECEK SEÇİMLERİ DEĞİL, GELECEK NESİLLERİ DÜŞÜNÜYORUZ’’

Çetin, konuşmasını şu sözlerle noktaladı; ‘’Sayın cumhurbaşkanımızın dediği gibi “AK Partilinin eskisi yenisi olmaz.” Biz yakamızda rozet taşımanın ötesinde, ülkesine gönülden bağlı, milletine gönülden sevdalı bir partiyiz. Bizler ne kadar birbirine güvenir, birbiriyle güçlenirse bugün dünden, yarın da bugünden daha güzel olur. Teşkilatımızın her bireyi özveriyle, fedakârlıkla, inançla ve cesaretle kapı kapı gezerek hizmetlerimizi tek tek anlatıyor, vatandaşlarımızın taleplerini dinliyor ve yılmadan yorulmadan yeni projeler için çalışıyor. Enerjisini ortaya koyarak teşkilatımızla birlikte vefakar, özverili ve asıl önemlisi şevkle çalışan, partisinin yükünü omuzlayan, yeri geldiğinde bedel ödemekten çekinmeyen sizlere, partimize yaptığınız tüm çalışmalar ve döktüğünüz alın teri için ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin mutluluğu için yapacağımız büyük değişimler ve ilçemizin geleceği adına sunacağınız katkılar için de şimdiden teşekkür ediyorum. Birlikte güçlüyüz, birlikte mutluyuz. Çünkü biz gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünüyor, şehrimizin, ülkemizin kazanması, büyümesi ve kalkınması için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Bu partiyi kuran millettir. Bu parti her dem yeniden doğan ve her zorluktan güçlenerek çıkanların partisidir. Bu parti kimsesizlerin kimsesi, darda kalanların umududur. Yeter ki şu salondaki muhabbet iklimini koruyarak, kuvvetlendirelim, yaygınlaştıralım. Sayın ilçe Başkanım ve yönetimi tecrübeniz, birikiminiz, ve vizyonunuzla Kapaklı’mıza, Tekirdağ’ımıza, partimize ve ülkemize daha çok hizmetler yapacağınıza yürekten inanıyor, sözlerime son vermeden önce ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda eden kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kezç daha rahmet ve minnetle anıyorum. Yeni ilçe başkanımıza ve yeni yönetimine hayırlı olsun dileklerimi sunuyor, takım ruhu ile her daim 7/24 yanlarında ve birlikte çalışıyor olmaktan memnuniyet duyduğumuz ifade ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.’’

“HAYIRLI OLSUN”

Kongrenin hayırlı olmasını dileyen AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, “AK Partimiz; hem demokrasinin üzerindeki vesayetleri kaldırdı, hem de yaptığı reformlarla Türkiye’nin yasaklar ülkesi olmaktan çıkmasına hizmet verdi. Bunları yaptığı için 18 yıldır iktidarda. AK Parti sadece reformlar yaptığı için ayakta kalmadı elbette ki. Ekonomiyi büyüttü. Darbelerin karşısında dik durdu. 27 Nisan e-muhtarası verildiği gece, ‘Türkiye’nin geleceğinde ya biz olacağız, ya onlar’ diye değerlendirmeler yapılmıştı. 15 Temmuz’da ise Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin darbeler konusundaki makus talihini yendi. AK Partimiz, boğaz köprüleri yapan, denizin altından yol geçiren, insansız hava araçları ile savunma sanayinde yeni bir dönem açan, Ayasofya’nın zincirlerini kıran bir iktidar oldu.” dedi.

‘’YEPYENİ BİR VİZYONAL İŞ BAŞI YAPIYOR’’

Özcan, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “Partimiz ve davamız yine yepyeni söylemler ve vizyon ile geleceğe yepyeni bir ufukla sahip olacak ve ülkemizi, insanımızı sahiplenecek güveni başta teşkilatlarımız olmak üzere tüm milletimize verecektir. İşte bugün artık Kapaklı AK Parti teşkilatlarımız yepyeni bir ekip ve yepyeni bir vizyonla iş başı yapıyor. Ben adayımız sayın Recep Biyik ve ekibine şimdiden hayırlı olsun diyor ve Rabbimden 2053 vizyonu Türkiye Modeli için muvaffakiyetler diliyoruz.”

“KAPAKLI’DA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM VAR”

Kongrenin son konuşmacısı AK Parti MKYK üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel oldu. Yel, “Bu vatan bizlere aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Bunun değerini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Ve Allah’a şükürler olsun ki 3 Kasım 2002’den bu yana surda bir delik açtık mukaddes mi mukaddes en kahpe rüzgarlara nereden esersen es diyen bir Cumhurbaşkanımızla beraber mukaddes davamızın hedeflerini büyüttük ve 2023’e 2053’e ve 2071’e hep beraber adım adım ilerlemeye devam ediyoruz. 3 Kasım 2002 tarihinden bu yana Allah’a şükürler olsun ki 18 yıla yakın süredir bu milletin içinden çıkmış bu milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’la beraber yürümek bizim için bir onur, gururdur. O yüzden bu partiden olduğum için rabbime şükrediyorum. Sizin gibi dava arkadaşlarımla olduğum için yatıp kalkıp dua ediyorum. Bu millet yalnız değil, bu dünyadaki mazlumlar yalnız değil. İnanmış, davasına gönül vermiş arkadaşlarımız sayesinde evelallah bu ülkeyi hiç kimse diz çöktüremeyecektir. Bugün burada gerçekten coşkulu bir Kapaklı ilçe kongresi gerçekleştiriyoruz. Yeni kurulacak yönetimimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 31 Mart 2019 seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı olan Mustafa Çetin’in de yüzde 54’lük başarısını da asla unutmamamız gerekiyor. Görüyoruz ki 31 Mart’tan bu yana Kapaklı’da büyük bir değişim var. Kapaklı’nın tüm sokakları şantiyeye dönmüş durumda. Gittiğimiz her yerde belediyenin hizmetini görüyoruz. Bizler de Kapaklı’ya hak ettiği değeri verebilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam ediyoruz. Kapaklı Devlet Hastanesi’nin protokolünü tamamladık. İnşallah en yakın zamanda temelini atacağız. 2022 yılında inşallah Kapaklı’ya 100 yataklı pırıl pırıl bir hastane yapacağız. Ben şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Yıldızkent Kavşağını da 2021 yılı yatırım programına aldırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni hükümet Konağı’nı da bitirdik Allah’a şükür.” dedi.

YÖNETİM KURULU

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçimlerde tek liste ile aday olan Recep Biyik, AK Parti Kapaklı ilçe başkanı seçildi. Biyik’in yönetim kurulu asil listesinde şu isimler yer aldı: Gökhan Türken, Barış Özek, Emre İldiz, Recai Türk, Mecit Çoğal, Çiğdem İlhan, Sevgi Aksoy, Nafiye Yenier, Yusuf Bulut, Dilek Karışan, Muammer Elbaşı, Fatih Kaleli, İlker Çetintaş, Oğuz Demirel, Latife Canlı, Turgut Oğuz, Ferdi Ertekin, Derya Akın, Fikri Özbay, Mahmut Dağlı, Mahir Aras, Mehmet Özdemir, Ayşe Arı, Özkan Karalar, Yunus Kızıl, Ahmet Selim Seymen, Yurdagül Çavdar, Emine İstek oldu.

Yönetim Kurulu yedek listede ise Ümit Sarıgül, Turgut Gezer, Yavuz Yılmaz, Durmuş Sağdıç, Ali Tepe, Murat Yurduseven, Halil Arat, Celal Karaçıbık, Nuh Keleş, İpek Polis, Zeki Acıbal, Yaşar Keleş, Erol Taş, Hatice Yılmaz Görgeç, Metin Doğu yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 18:09

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3