8 spor tesisi için imzalar atıldı

Kapaklı’ya kazandırılacak 8 spor tesisinin protokolü imzalandı.

8 spor tesisi için imzalar atıldı

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz'ın katılımıyla Kapaklı Belediyesi ile Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ilçeye kazandırılacak spor tesisleri ile ilgili protokol imzalandı.

Protokol kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yetkisinde bulunan okul bahçelerine Kapaklı Belediyesi tarafından 1 adet 500 seyircili spor salonu, 3 adet çok amaçlı mini basketbol sahası, 4 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapılacak.

"11 İLÇEYE ÖDENEK YAPILDI"

Protokol ile ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, " Geçtiğimiz Kasım ayında Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tekirdağ Valimiz Aziz Yıldırım ve milletvekillerimizin de katılımıyla Tekirdağ'a yapılacak yaklaşık 110 milyon liralık gençlik ve spor yatırımları ile ilgili bir protokol imzalamıştık. Yatırımlarla alakalı 11 ilçeye ödenek yapıldı. Biz de ilçemizde yer sıkıntısı yaşadığımızdan dolayı projeleri okullarımızın bahçesine yapmayı uygun gördük. Konuyla alakalı da kaymakamımızın da katılımıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle protokol imzaladık. İlçemizdeki okul bahçelerine, öğrencilerimizi spora teşvik etmek ve daha iyi zaman geçirebilmelerini sağlamak amacıyla 1 adet 500 seyircili spor salonu, 3 adet çok amaçlı mini basketbol sahası, 4 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapılacak." dedi.

Başkan Çetin çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını belirterek, yatırımların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 13:49

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER