4 çalışan hakkında mahkeme kararını verdi

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından ‘görevi kötüye kullanma’ iddiasıyla şikayet edilen 4 belediye personeli hakkındaki soruşturma izni, İstanbul Bölge İdare Mahkemesince iptal edildi.

4 çalışan hakkında mahkeme kararını verdi

Kapaklı Gazetesi - İstanbul Bölge İdare Mahkemesi tarafından Rüzgar Gülü Enerji Santrali projesinde görevlerini kötüye kullandıkları iddia edilen 4 belediye personeli hakkında soruşturma izni iptal edildi.

Kapaklı eski Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından Karlı Mahallesi 770 parsel üzerine kurulan Rüzgar Gülü Enerji Santrali’nin yapımında imzası olan dört belediye çalışanı, mevcut Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından ‘görevi kötüye kullandıkları’ gerekçesiyle şikayet edilmiş ve Kapaklı Kaymakamlığı da soruşturma izni vererek konuyu yargıya taşımıştı. Haklarında açılan soruşturma sonrası İstanbul Bölge İdare Mahkemesine itirazda bulunan Belediye Fen İşleri Müdürü Abdullah Ç. ile memurlar Özer C., Koray K., ve Gökhan Ç. hakkında karar veren İdare Mahkemesi, Belediye çalışanları hakkında verilen soruşturma izninin iptaline hükmetti.

SORUŞTURMA İZNİ İPTAL OLDU

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Kapaklı Belediye Başkanı olan Mustafa Çetin, önceki belediye başkanı İrfan Mandalı tarafından yaptırılan rüzgar gülü projesinde imzası bulunan belediye çalışanları hakkında ‘görevi kötüye kullandıkları’ gerekçesiyle soruşturma açılması yönünde Kapaklı Kaymakamlığı’na başvurmuştu. Kapaklı Kaymakamlığı’nın verdiği soruşturma izni neticesinde de konu yargıya taşınmıştı. Ancak belediye çalışanları da suçsuz oldukları gerekçesiyle İstanbul Bölge İdare Mahkemesine itirazda bulunarak soruşturma izninin iptalini talep etmişti. Belediye Fen İşleri Müdürü Abdullah Ç. ile memurlar Özer C., Koray K., ve Gökhan Ç.’nin itirazını değerlendiren İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Belediye çalışanlarını haklı buldu ve soruşturma izninin iptaline hükmetti.

‘’ÇEKİLEN KREDİ İLE BORÇ ÖDENMEMİŞ’’

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından yargıya taşınan Rüzgar Gülü Enerji Santrali, yaklaşık 10 aydır çalışmıyor. Aylık ortalama 150 bin TL gibi bir geliri olan projenin, çalıştırılamadığı için şu ana kadar Kapaklı Belediyesi’ni yaklaşık 1 milyon 500 bin TL zarara uğrattığı iddia ediliyor. Konuyla ilgili konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ‘‘Rüzgar gülü için çekilen kredi ile rüzgar gülünün borcu ödenmemiş. Para başka ödemelerde kullanılmış. Göreve geldiğimizde belediyemizin ekonomik durumu müsait olmadığı için yüklenici firmadan taksitlendirme talebinde bulunduk. Süreç devam ediyor.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 10:22

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3