Yılmaz'dan kumar operasyonunda yakalanan meclis üyesi ve muhtarlara tepki

CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, bir belediye meclis üyesi ve iki muhtarın kumar masasında yakalanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Yılmaz'dan kumar operasyonunda yakalanan meclis üyesi ve muhtarlara tepki

Kapaklı Gazetesi - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, Karaağaç Mahallesi'nde yapılan operasyonda, kumar operasyonunda yakalanan meclis üyesi ve muhtarlarla alakalı açıklamalarda bulundu.

"KAPAKLI SİYASİ TARİHİ HİÇ BU KADAR SKANDALLARLA DOLU BİR DÖNEM GEÇİRMEMİŞTİ"

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Erdinç Yılmaz, "Kapaklı siyaset tarihi hiç bu kadar hareketli ve skandallarla dolu bir dönem geçirmemişti. Halkın oyu ile makamlara oturanlar amacının halka hizmet etmekten başka bir gayesi olmaması gerekirdi. Halkın oyları ile seçilenler kişilik itibarı ile halka örnek olup önderlik etmelidir. Pandemi sürecinde maske, mesafe, hijyen söyleminde bulunanlar bir gün sonra binlerce kişi ile yapılan kongreler, 17 günlük tam kapanma döneminde onlarca araçla ve katılımcı ile birlikte bir dizi ziyaret edenler ile burda yaşanan kumar baskınında Kapaklı Belediye Meclis üyesinin ve  muhtarların tutarsız davranışlarından farklı değildir. Türk Ceza kanununun Madde 228 maddelerine göre kumar oynamak yasakken, 17 günlük tam kapanma döneminde sokağa çıkmak yasakken ve bununla birlikte sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulmaması kabul edilir gibi değil. Hele ki bunu yapanlar bu topluma örnek olması gereken seçilmiş siyasiler olunca tepkimi belirtmek isterim. Beni bilenler bilir her zaman doğrunun yanıda ve doğruları haykırmaya devam edeceğim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2021, 15:26

Adem Çil

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65