Vali Yıldırım'ın Öğretmenler Günü Mesajı

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Yıldırım'ın Öğretmenler Günü Mesajı

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında Öğretmenliğin dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olduğunu kaydeden Vali Yıldırım şu ifadelere yer verdi:

Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, fedakârlık, cefakarlık isteyen saygın mesleklerin başındadır. Her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. Bizlerden geleceği devralacak olan yavrularımızı sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak görürler.


Değerli öğretmenlerimiz; kutsal bir mesleği icra etmenin onurunu taşıyorsunuz. Yarınımız sizlere emanettir. Kültür mihmandarısınız. Toplumu inşa eden mimarlarsınız. Mesleğinizin asıl amacı, nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmak, yarınlara hazırlayabilmektir. Çocuklarımıza bilgi edinme yöntemlerini öğretirken, idealleri olan, tekniği milletin ruhuyla harmanlayan, vizyonu olan bir nesil yetiştirmek, mutlu ve huzurlu bir toplum inşa etmek temel sorumluluğunuzdur. Sorgulayan, irdeleyen, dünyaya açık beyinler yetiştirmek hedefiniz olmalıdır. Bunların yanı sıra millet bilincini yaşatabilmek için gençlerimize, milli kültürümüzü ve manevi değerlerimizi aktarmak başlıca görevinizdir. Toplumu kucaklayan, dünyayı algılayan, teknolojiyi kullanırken milletin değerleriyle uyumlu, milletin ruhuyla harmanlanmış; sevgi, şefkat ve merhametle yoğrulmuş, erdemli ve ahlaklı nesil yetiştirmek misyonunuz vardır.

Çağı yakalamış, zamanın ruhuna uygun evrensel değerleri bilen,milli kültürümüzü  ve manevi değerlerimizi de özümseyen gençler istiyoruz. Kalkınma yarışında bizlere gurur verecek, çağdaş milletler seviyesine ülkemizi taşıyacak gençler istiyoruz sizden. Bu kutsal mesleği icra ederken  sorumluluğunuzu yerine getireceğinize olan güvenimiz tamdır. Bu vesile ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerleyen tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 15:54

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65