Vali Aziz Yıldırım’dan Ramazan Ayı Mesajı

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Ramazan Ayı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Aziz Yıldırım’dan Ramazan Ayı Mesajı

Kapaklı Gazetesi -   Ramazan Ayı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayımlayan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, tüm islam aleminin mübarek Ramazan ayını kutladı.

Yayımladığı mesajda tüm İslam aleminin Ramazan Ayını kutladığını dile getiren Vali Yıldırım, şu ifadelere yer verdi: “Rahmet, bereket ve mağfiret iklimi olan bir Ramazan ayına daha ulaşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Bu ay; kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı ve oruç ibadetimizi eda ettiğimiz mukaddes bir aydır. Kuran-ı Kerim’de Ramazan ayı hakkında şöyle buyrulur; “O (sayılı günler), doğruyu eğriden ayırma, gidilecek yolu bulma konusunda açıklamalar ve insanlara rehber olarak Kur’an’ın indirildiği ramazan ayıdır. Artık içinizden kim bu aya yetişirse onu oruçlu geçirsin. Kim de hasta veya yolcu olursa, başka günlerden sayısınca tutar. Allah sizin için kolaylık istiyor, güçlük çekmenizi istemiyor. Sayıyı tamamlamanız, size doğru yolu göstermesinden ötürü Allah’ı tazimle anmanız için ve şükredesiniz diye” (uygun hükümler gönderiyor). (Diyanet İşleri Başkanlığı Meali, Bakara Suresi 185. Ayet )

Ruhumuzun ve bedenimizi terbiye edeceğimiz bu ayda, verilen manevi mesajları iyi anlamalı ve hayatımızın tümüne yayabilmeliyiz.

Bu mübarek ayda bizlere düşen görev yardımlaşma ve dayanışmanın güzelliğini yaşayıp yaşatmaktır.  "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır" Hadis-i Şerif'ini kendimize rehber edinerek çevremize karşı duyarlı olmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olana yardım elini uzatmalıyız.

Güzelliklerle dolu olan bu ayda; kalplerimizden sevgiyi, merhameti, sofralarımızdan bereketi, evlerimizden huzur ve saadeti eksik etmemesini ve bizleri dostluk, barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice güzel günlere kavuşturmasını, tuttuğumuz oruçların ve yaptığımız ibadetlerin kabul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Hayatımıza feyiz ve bereket katan Ramazan ayını, geçen yıl olduğu gibi bu yılda maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının etkisinde idrak etmek zorunda kalacağız. Bu virüsün daha fazla yayılmaması için sahurlarımızı, iftarlarımızı evlerimizde yapalım ve teravih namazlarımızı evlerimizde eda edelim. 

Bu vesileyle, Aziz Milletimizin ve bütün İslam Âleminin mübarek Ramazan ayını kutluyorum. “

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 21:11

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65