Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

‘’Tekirdağ’da vaka artış hızı %95’’

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca: “Artış İstanbul'a gidiş-gelişlerin fazla olduğu şehirlerde de yüksektir. Balıkesir ve Tekirdağ'da yüzde 95, Düzce ve Bilecik'te yüzde 99.” dedi.

‘’Tekirdağ’da vaka artış hızı %95’’

Kapaklı Gazetesi - Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Koca, açıklamasında Tekirdağ’daki koronavirüs vakalarının artış hızının %95 olduğunu belirtti.

Bakan Koca yaptığı açıklamasında; “Son 7 günde ortalama vaka artışı geçen ayın ortalamasından yüzde 85 fazladır. Oran 16 buçuk milyon nüfusla birlikte düşünüldüğünde korkutucudur. Artış İstanbul'a gidiş-gelişlerin fazla olduğu şehirlerde de yüksektir. Balıkesir ve Tekirdağ'da yüzde 95, Düzce ve Bilecik'te yüzde 99 Sadece sayılan iller değil, tüm Türkiye İstanbul'un temaslısıdır. Gelişme salgınla mücadelede 83 milyonu ilgilendirmektedir. İstanbul'da durumu kontrol altına alamazsak salgın baş edilebilir olmaktan çıkacaktır. Bu duruma neler yol açtı? İstanbul dünyanın en kalabalık kentleri arasında 14. sırada. Mesafe kuralına uymayı zorlaştıran bir şeyi iç içe yaşıyoruz. Virüsün yayılmasına çok elverişli hayat şartlarına sahibiz. Kışı burada geçirmek üzere yoğun dönüşler oldu. Kurallara uyumun azalmasıyla birlikte İstanbul'da salgın hızla tırmandı. Karşılaştığımız ve tüm ülkeyi riske atacak durumun tarifi budur. Salgınla savaşta disipline ve uzun süreli başarıya ihtiyacımız var. Kurallara uyabilmek için baş etmekte en çok zorlandığımız engel kalabalıktır. Sosyal mesafe kuralının uygulanabilir hale gelmesi pek çok durumda şartların iyileştirilmesine bağlıdır. Geçtiğimiz 6 gün boyunca bu konuda çalıştık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 18:21

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurşen Güneş
Nurşen Güneş - 1 ay Önce

Fabrikalarda çok ne olacak bilmiyoruz eşimin iş yerinde çok

Hasan elverdi
Hasan elverdi - 1 ay Önce

Hakkımıza haktir Maske takmayıp mesafeye dikkat etmezsek bana bisey olmaz deyip maske burnunun altında takarsak hiç takmadan gezersek ben oluyorsam herkes sun onderece artik

SIRADAKİ HABER

banner3