Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Karadeniz Turizminin Yeni Gözdesi

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde bulunan ‘Şahinkaya Kanyonu’, Karadeniz Turizminin yeni gözdesi oldu.

Karadeniz Turizminin Yeni Gözdesi

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde bulunan ‘Şahinkaya Kanyonu’, Karadeniz Turizminin yeni gözdesi oldu.

Vezirköprü ilçesine 13 km, Samsun Çarşamba havalimanında 154 km uzaklıkta bulunan Şahinkaya Kanyonu, doğal manzarası ile ziyaretçilerini hayran bırakıyor. Yaklaşık 1500 metre uzunluğunda olan kanyon, Türkiye’nin ikinci büyük kanyonu olma ünvanını da taşıyor.

EŞSİZ GÜZELLİĞİN TADINI ÇIKARIYORLAR

Kızılırmak’ın berrak suları ve sarp kayaların oluşturduğu muhteşem manzaralar eşliğinde tekne turları ile kanyonu gezme fırsatı bulan ziyaretçiler, eşsiz güzelliğin tadını çıkarıyorlar.

“GÖKTÜRK 1071 İLE TEKNE TURU”

Şahinkaya Kanyonu’nda özelikle Göktürk 1071 teknesi müşterilerine sunduğu özel imkanlarla farkındalık yaratırken, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne hizmete sunduğu tekne ile bölge turizmine katkıda bulunuyor.

EKSTREM SPORLAR FESTİVALİ ŞAHİNKAYA KANYONU’NDA

2012 yılında ulusal turizm bölgesi ilan edilen Şahinkaya Kanyonu ve çevresi, son yıllarda altın çağını yaşıyor. Yerli ve yabancı birçok turistin tercihi haline gelen Şahinkaya Kanyonu, önemli organizasyonlara da imza atıyor. Türkiye'nin ilk ve tek uluslararası ekstrem sporlar festivali olan "Falcon Fest", 4-9 Ağustos tarihlerinde Şahinkaya Kanyonu'nda ikinci kez gerçekleştirildi. Düzenlenen festivale kano, dragon bot, yamaç paraşütü, paramotor, base jump, slackline ve highline, kaya tırmanışı, trekking ve dağ bisikleti olmak üzere 9 spor dalında 14 ülkeden yaklaşık 670 sporcu katıldı.

ŞAHİNKAYA KANYONU’NA NASIL GİDİLİR?

Vezirköprü ilçesinin Samsun’a uzaklığı 110 km olup ilçeye ulaşım karayolu üzerinden sağlanmaktadır. Vezirköprü’den itibaren Şahinkaya Kanyonu’na, Adatepe, Oymaağaç ve Türkmen köyleri geçilerek özel araçlarla ulaşılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 15:29

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65