Deprem Simülasyon Tırı’nda uygulamalı deprem eğitimi

Tekirdağ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, 7,2 büyüklüğündeki bir depremin bile deneyimlenebildiği Deprem Simülasyon Tırı’nda uygulamalı olarak deprem eğitimi verildi.

Deprem Simülasyon Tırı’nda uygulamalı deprem eğitimi

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, 7,2 büyüklüğündeki bir depremin bile deneyimlenebildiği Deprem Simülasyon Tırı’nda uygulamalı olarak deprem eğitimi verildi.

Silivri açıklarında yaşanan son depremin ardından Tekirdağ İl AFAD Müdürlüğü afetler konusunda toplumda farkındalık oluşturmak ve afetleri beklenen bir felaketten başa çıkabilir bir olguya dönüştürmek için harekete geçti. Mobil Deprem Simülasyon Tırı ile 30 Eylül ile 4 Ekim tarihleri arasında il genelinde eğitim veren AFAD, Afet Farkındalık Eğitimi ve Simülasyon Uygulaması gerçekleştirdi. 

Şehit Turgut Kurtçu Ortaokulu ile başlayan eğitimde öğrencilere İlk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı. 7,2 büyüklüğündeki bir depremin bile deneyimlenebildiği AFAD’ın Deprem Simülasyon Tırı’nda, eğitimler uygulamalı olarak gösterildi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 09:41

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3