ÇOSB, bin 111 fidanı toprakla buluşturacak

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes Ol’ fidan dikim kampanyasına, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi 1.111 adet fidan dikerek destek olacağını açıkladı.

ÇOSB, bin 111 fidanı toprakla buluşturacak

Kapaklı Gazetesi - T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan  ‘Geleceğe Nefes Olfidan dikim kampanyasına, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi 1.111 adet fidan dikerek destek olacağını açıkladı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşlarımızın yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla; T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından toplumun bütün kesimlerinden katılacak vatandaşların katkılarıyla 11 Kasım 2019 günü saat 11.11’de 81 ilde aynı anda 3 saatlik bir zaman dilimi içerisinde ülke genelinde 11 milyon adet fidanın toprakla buluşturacak bir kampanya düzenlenecek. Kampanya çerçevesinde, çevreye duyarlılığını yaptığı yatırımlarla gösteren Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde (ÇOSB) de bin 111 fidan dikimi gerçekleştirilecek. 11 Kasım 2019 Pazartesi Saat 11:00’da ÇOSB ile Çerkezköy arasında bulunan Kavakdere mevkiinde yaklaşık 30 bin metrekarelik alana kampanya çerçevesinde bin 111 adet fidan dikilecek.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 12:40

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3