Bu inat niye?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında mesire alanlarına girişlerin yasaklanmasına rağmen bazı vatandaşlar uyarılara kulak asmıyor. Kazak Gölü Mesire Alanı içerisinde vatandaşlar ve kolluk kuvvetleri arasında adeta kovalamaca yaşanıyor.

Bu inat niye?

Kapaklı Gazetesi - Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında mesire alanları kapatıldı. Tüm uyarılara rağmen bazı duyarsız vatandaşlar mesire alanı ve piknik alanına gitmeye devam ediyor. Kazak Gölü Mesire Alanında gün boyu kurallara uymayan kişiler ile polis ve zabıta ekipleri karşı karşıya geliyor.  Emniyet ve polisin tüm uyarılarına rağmen özellikle alkol kullanmak için ormanlık alana girmekte ısrar eden kişiler, ekipler tarafından dışarı çıkarılıyor.

387 TL CEZASI VAR

Yasağa rağmen park ve sahillerde piknik yapan ya da mangal yakanlara önce Zabıta tarafından uyarıda bulunuluyor.. Ardından Kabahatler Kanununa göre, emre aykırı davranışta bulunanlara 387 TL para cezası uygulanıyor. Aynı suçu işlerse ikinci defa ceza uygulanabiliyor. Ceza miktarı kabahate göre değişiklik gösteriyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 21:14

Adem Çil

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
ay doğdu
ay doğdu - 1 yıl Önce

Yol üzerine şöyle bir afiş yazılabilir. İNSANLARA TUTUKLU HAYVANLARA BERAAT

SIRADAKİ HABER

banner65