Başkan Mandalı: Kapaklı hizmetten yoksun kalıyor!

Başkan Mandalı: Kapaklı hizmetten yoksun kalıyor!

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 23. Olağan Genel Kurulu toplantısına katıldı

11 Şubat Pazar günü Çerkezköy ilçesinde düzenlenen Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 23. Olağan Genel Kurulu toplantısına Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da katıldı. Başkan Mandalı, odanın en eski üyelerine ve üye aidatlarını en erken ödeyen üyelere plaketlerini takdim etti.

‘’İLÇEMİZDE DE BU ODALAR KURULSUN İSTİYORUZ’’

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı genel kurul toplantısında yaptığı konuşmasında Kapaklı’nın ilçe olmasına rağmen mağdur edildiğini belirterek, “Biz ilçemizde Esnaf Odası, Şoförler Odası, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi kurulsun istiyoruz. Diğer 9 ilçede var ise bu odalar, Kapaklı ve Ergene’de yoksa, bizi neden ilçe yaptınız?” dedi.

‘’OSB’NİN YARISINDAN FAZLASI KAPAKLI SINIRLARINDA’’

Yaptığı konuşmasında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin isminin değiştirilmesini ve Kapaklı’nın da bu isme eklenmesini talep eden Başkan Mandalı, “Kapaklı ve Ergene ilçeleri maalesef hizmetten yoksun kalıyor. Kapaklı, Tekirdağ’da en hızlı büyüyen ilçelerin başında geliyor. Biz burada Esnaf Odası, Şoförler Odası, Esnaf Kredi Kefalet kooperatifi kurulsun istiyoruz. Bunların hiçbiri yok. İktidar partisi mensubu arkadaşlarıma sesleniyorum. Her iki ilçeye bu odaları istiyoruz. Bu odalar bir ilçenin olmazsa olmazıdır. Diğer 9 ilçede var ise bu odalar, Kapaklı ve Ergene’de yoksa bizi neden ilçe yaptınız? Biz Çerkezköy’ü çok seviyoruz. Ama omuz omuza hem Çerkezköy hem de Kapaklı’yı yüceltmek istiyorsak bu hizmetleri almalıyız. Ayrıca şunu da söylemek istiyorum. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasının ismi Çerkezköy-Kapaklı-Saray Ticaret ve Sanayi Odası olması lazım. Biran önce bu isimi değiştirsinler. Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün ismi de Çerkezköy-Kapaklı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü olsun. Çünkü OSB’nin yarısından fazlası Kapaklı sınırlarında.” İfadelerini kullandı.

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3