Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Ak Partili Başkan Hakkında Şok Suçlama!

AK Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Mülahim Kuru’nun Müdürü olduğu şirketin içini boşaltarak şirkete ait paraları Almanya’ya kaçırdığı iddia edildi. Savcılığa giden bir başka şirket ortağı Çetin Çamsakız’ın verdiği ifadeler ortaya çıktı. Çamsakız, Kuru’nun şirketin içini nasıl boşalttığını bir bir savcıya anlattı.

Ak Partili Başkan Hakkında Şok Suçlama!

AK Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Mülahim Kuru’nun müdürü olduğu şirketin içini boşaltarak şirkete ait paraları Almanya’ya kaçırdığı iddia edildi. Savcılığa giden bir başka şirket ortağı Çetin Çamsakız’ın verdiği ifadeler ortaya çıktı. Çamsakız, Kuru’nun şirketin içini nasıl boşalttığını bir bir savcıya anlattı.

SAVCILIK GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Edinilen bilgiye göre, Malkara Cumhuriyet Savcılığı çok geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Bazı şikayetlerin gelmesi üzerine çok sayıda kişinin ifadesine başvuruldu. İlçeyi ayağa kaldıran soruşturmanın detayları yavaş yavaş belli olmaya başladı.

ORTAK İFADEDE HER ŞEYİ ANLATTI

AK Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mülahim Kuru’nun müdürü, oğlu Berkay Kuru’nun ise ortağı olduğu şirketin içini çeşitli yöntemlerle boşalttığı öne sürüldü. Cumhuriyet savcısı Şirket ortaklarından Çetin Samsakız’ın ifadesini aldı. Çamsakız, ifadesinde şok edici bilgiler verdi.

ÇEK VE SENETLER KAYIP

Şirkete ait çek ve senetlerin ortada olmadığını kaydeden Çamsakız, “İfademe ek dosyada sunduğum çek ve senetler Vakıfbank’ta olması gerekirken Şirketin ortağı olan Berkay Kuru’nun babası şirket müdürü Mülahim Kuru tarafından bankadan alınarak akıbeti bilinmemektedir. Vakıfbank’tan şirkete iade edilen çeklerin miktarı 478 bin TL’dir.  Ayrıca sattığımız mallardan posta ve kargo yoluyla gelen Mülahim Kuru ve Berkay Kuru tarafından bankaya verilmek üzere muhasebeci Rabia Kökten’den alınan 355 bin liralık çek ve senetlerinde akıbeti bilinmemektedir” dedi.

CİDDİ İDDİALARDA BULUNDU

Şirketin bilinçli olarak zarara uğratıldığını ve içinin boşaltıldığını belirten Çamsakız, “Ayrıca yine şirkete ait 814 bin TL Vakıfbank’a verilen şirkete ait çek ve senetlerde kayıp. Yine Berkay Mülahim Kuru tarafından muhasebeci Rabia Kökten’den bankaya verilmek üzere alınan 1 milyon 367 bin TL de kayıp. Sular tarımın ödemelerde kullanılması gereken paralar kasaya girmemiş ödemeler yapılamamış, şirket zarara uğratılmıştır. Bankada karşılıksız çıkan çekler nedeniyle şirketin sicili bozulmuştur. Biriktirdiğim 3 milyon 15 bin TL Berkay Kuru ve Mülahim Kuru tarafından güveni kötüye kullanarak zimmetlerine geçirilmiştir. Şirkete ait defterlerin incelenmesini talep ediyorum. Satmış olduğumuz makinelerden dolayı Recep İşcan’dan 29 bin Asım Anar’dan 5 bin Osman Özer ve Şükrü Özer’den 72 bin TL elden tahsilat yapılmıştır. Şirketin içi boşaltılarak iflasa sürüklenmektedir. Bu yaşanan durumlara muhasebecimiz Rabia Kökten ve pazarlama müdürü Fuat İrkin şahittir. Berkay Kuru ve Mülahim Kuru’dan şikayetçiyim” dedi. 

FABRİKA İŞÇİLERE BU MESAJI ATTI

Öte yandan fabrikada çalışan işçilere mesaj atarak fabrikanın bir süre faaliyete kapandığı ve çalışanların ücretsiz izne çıkarıldığı duyuruldu. Fabrikanın faaliyetlerini durdurduğu kaydedildi. Yine aynı firmanın Kalkınma Ajansı’ndan ve Tarım İl Müdürlüğü’ünden kısa bir süre önce 5 milyona yakın hibe desteği de aldığı öne sürüldü.

Haber: Adem ÇİL

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 18:50

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarafsız Vatandaş
Tarafsız Vatandaş - 2 yıl Önce

Giderler il başkanı yaparlarsa şaşmayın.

Hasan KAMILOGLU
Hasan KAMILOGLU - 2 yıl Önce

Yuh yuh
soyanlara.
soyup kaçıp gidenlere.
yuuuuuhhhhh.

Haydar BALTACI
Haydar BALTACI - 2 yıl Önce

Dinime küfreden Müslüman olsa derler adama.

SIRADAKİ HABER

banner65