29 binada hasar tespit çalışması yapıldı

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan Hasar Tespit Komisyonu, Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 şiddetindeki deprem sonrası il genelinde 29 binada hasar tespit çalışması yaptı. İnceleme dolayısıyla Kapaklı’daki 5 binada da hasar tespit değerlendirmesi yapıldı.

29 binada hasar tespit çalışması yapıldı

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan Hasar Tespit Komisyonu, Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 şiddetindeki deprem sonrası il genelinde 29 binada hasar tespit çalışması yaptı. İnceleme dolayısıyla Kapaklı’daki 5 binada da hasar tespit değerlendirmesi yapıldı.

26 Eylül Perşembe günü meydana gelen ve merkez üssü İstanbul Silivri açıkları olan depremden Tekirdağ da etkilendi. Şiddetli deprem sonrası harekete geçen Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, ‘’Hasar Tespit Komisyonu’’ görevlendirerek il genelinde hasarlı binaları tespit etti. Komisyonun çalışmaları sonucu Tekirdağ’da toplam 29 binada inceleme gerçekleştirildi. 

"HASARLI BİNALARDAN UZAK DURUN"

Komisyon tarafından tutulan raporda Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde 10, Çorlu’da 7, Süleymanpaşa’da 6, Kapaklı’da 5 ve Saray’da ise 1 binada hasar tespit çalışması yapıldı. Çalışma sonucu 28 binada yapı bütünlüğünü bozacak hasar tespit edilemezken, 1 binada ise çalışmaların sürdüğü açıklandı. Tekirdağ Valiliği tarafından depremle ilgili yapılan ikinci bir açıklamada ise; ‘’ İlimiz Marmaraereğlisi açıklarında, bugün saat 13.59’da meydana gelen deprem nedeniyle, meydana gelen hasarlı binalardan vatandaşlarımızın uzak durmaları ve hasarlı binaların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün 0 (282) 261 20 40, 112, 155, 156, 110 ihbar hatlarına bildirmeleri gerekmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.’’ İfadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 16:47

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3