Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

2020 yılında gider 130 milyon, gelir 118 milyon

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 2020 yılında gider bütçesinin 130 milyon, gelirlerin ise 118 milyon TL olarak gerçekleştiğini belirtti.

2020 yılında gider 130 milyon, gelir 118 milyon

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Belediye Meclisi’nin 2021 yılı Ocak ayı olağan toplantısının ilk oturumu Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında gerçekleştirildi.

Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ilk oturumda gündem maddeleri görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Başkan Çetin, alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

“İNŞALLAH 2021 YILINDA BU HASTALIKTAN KURTULURUZ VE ESKİ GÜNLERİMİZE KAVUŞURUZ”

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “2020 yılı tüm dünyada bir sürü sıkıntılarla yüzleştiğimiz bir yıl oldu. Sağlığın kıymetini bir kez daha anladığımız, maskesiz yaşamdan maskeli bir yaşama geçtiğimiz, bütün alışkanlıkların, sosyal hayatın değiştiği bir yıl oldu. Hepimizin bundan önemli bir ders çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Tüm olumsuzlara ve sıkıntılara rağmen; ülke olarak, ilçe olarak birçok yere göre olumlu çalışmaları hayata geçirmeye gayret ettik. Öncelikle 2020 yılında COVID-19 hastalığından hayatını kaybetmiş olan bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. İnşallah 2021 yılında bu hastalıktan kurtuluruz ve tekrar eski güzel günlerimize kavuşuruz.” dedi.

“2021 GİDER BÜTÇESİ 200 MİLYON TL’’

2020 yılı gelir giderleriyle ilgili bir bilgilendirme yapan Başkan Çetin, “Kapaklı Belediyesi olarak 2020 yılında hem salgınla mücadele ettik, hem de ilçemizdeki sağlık kurumlarına desteklerimizi sürdürdük. Personelimizin önemli bir kısmı Vefa Destek gruplarında çalıştı. 2021 yılında daha önemli yatırımlarla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün 2020 yılını inceleyecek denetim komisyonu üyelerini seçeceğiz. 2020 yılında gerçekleşen tüm gelir – gider tablosunu kendileri inceleyecekler. Ben sadece bir bilgi vermek istiyorum. 2020 yılında gerçekleşen gider bütçemiz 130 milyon olarak tamamlandı. Buna karşılık gelir bütçemiz yaklaşık 118 milyon liraya yakın oldu. Dolayısıyla gelir gider tablosundaki rakamlar bizleri üzecek bir noktada değil. Pandemiye rağmen, birçok vergiyi toplayamadığımız bir dönemde nispeten olumlu bir tablo var. Birim müdürlerimizle yaptığımız toplantılarda; fuzuli masraflardan, fahiş fiyatlardan uzak bir yönetim anlayışını istirham etmiştim. Sağ olsunlar çabaları yıl sonu itibariyle önümüzdeki verilerde bizleri memnun etti. 2021 yılında gider bütçesini 200 milyon olarak ön gördük. Eğer normalleşme gerçekleşirse ve hedeflediğimiz projeleri hayata geçireceğimiz kaynakları elde edersek bu bütçeyi önemli ölçüde gerçekleştireceğiz. Kapaklı’nın eksiği çok. Bunları gerçekleştirmek bizim vazifemiz. Meclisle birlikte, belediye personelimizle birlikte inşallah hizmetlerimize devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 17:58

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3