"2004 yılında FETÖ'den ayrıldım"

Kapaklı Belediyesi’ne hibe ettiği Kent Tarımsal Ürünler Üretim A.Ş.’ye Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilen Halil İbrahim Yerlioğlu, Kapaklı kamuoyunda hakkında çıkan iddialar ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Geçmişte cemaat adıyla bilinen FETÖ yapısı içerisinde bulunduğunu belirten Yerlioğlu, "2003-2004 yıllarında bu yapıdan ayrıldım. Kızlarım ise bu yapıya ait okullarda okudu ve okullarında öğretmenlik yaptı. 2013 yılında bugün FETÖ diye anılan yapı ile yollarını ayırdılar” dedi.

"2004 yılında FETÖ'den ayrıldım"

Kapaklı Gazetesi . - Kapaklı Belediyesi’ne hibe ettiği Kent Tarımsal Ürünler Üretim A.Ş.’ye Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilen Halil İbrahim Yerlioğlu, Kapaklı kamuoyunda hakkında çıkan iddialar ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

İDDİALARA CEVAP VERDİ

Bazı çevrelerin yerel seçimlerin ‘Gizli Mimarı’ olarak lanse ettiği Halil İbrahim Yerlioğlu, Kapaklı Gazetesi’nde yayınlanan “Başkan Çetin, Çorlu'dan firma ve yönetici ithal etti!” başlıklı haberimizin ardından Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Adem Çil ile görüşerek hakkındaki iddialara cevap verdi.

“2004’DE FETÖ’DEN AYRILDIM”

 Ailesi ve kendisi hakkındaki FETÖ iddialarına ilişkin açıklamalarda bulunan Yerlioğlu, “Geçmişte cemaat adı ile bilinen bu yapının içerisinde bulundum. Bu yapıya ait Çorlu’da bulunan Zafer Koleji’nde bir süre yönetimde bulundum. 2003-2004 yıllarında ise bu yapıdan ayrıldım. Kızlarım ise bu yapıya ait okullarda okudu ve okullarında öğretmenlik yaptı. 2013 yılında bugün FETÖ diye anılan yapı ile yollarını ayırdılar” dedi.

“ÇETİN’İN SEÇİM ÇALIŞMALARINI YÜRÜTTÜM”

Yerel seçimlerde Kapaklı Belediye Başkanı olarak seçilen Mustafa Çetin’in seçim kampanyasını yürüttüğünü belirten Yerlioğlu, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak birlikte görev yaptığım Mustafa Çetin kardeşimizin seçim çalışmasını ekibimizle birlikte yürüterek seçimlerden zaferle ayrılmasını sağladık” dedi.

“KAPAKLI’YA HİZMET ETMEK İSTİYORUZ”

Kent Tarımsal Ürünler Üretim A.Ş.’yi Kapaklı’ya hizmet etmek için kurduğunu ve belediyeye ücretsiz hibe ettiğini belirten Yerlioğlu, Çetin’in Katar projesinin mimarının da kendisi olduğunu kaydetti. Kent Tarımsal Ürünler Üretim A.Ş. olarak Katar’a su satmak gibi projelerin yanı sıra farklı çalışmalarının da olduğunu kaydeden Yerlioğlu, “Bu şirketin bu şekilde kurmamızın tek nedeni zaman kazanmaktı. ARGE çalışmalarımızı başlattık. Bir an önce Kapaklı’ya hizmet etmek istiyoruz” dedi.

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3