‘’15 Temmuz destanını nesilden nesile aktaracağız’’

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir anma mesajı yayınladı. Vali Yıldırım mesajında, ‘’15 Temmuz 2016 gecesini ve o gece vatanımızın bekası için canını feda eden aziz şehitlerimiz ile cesaret timsali kahraman gazilerimizi asla unutmayacak, 15 Temmuz’da yazılan destanı ve bu destanın kahramanlarını nesilden nesle aktaracağız.’’ dedi.

‘’15 Temmuz destanını nesilden nesile aktaracağız’’

Kapaklı GazetesiTekirdağ Valisi Aziz Yıldırım 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir anma mesajı yayınladı. Vali Yıldırım mesajında, ‘’15 Temmuz 2016 gecesini ve o gece vatanımızın bekası için canını feda eden aziz şehitlerimiz ile cesaret timsali kahraman gazilerimizi asla unutmayacak, 15 Temmuz’da yazılan destanı ve bu destanın kahramanlarını nesilden nesle aktaracağız.’’ dedi.

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin üçüncü sene-i devriyesi münasebetiyle bir anma mesajı yayınlayan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, şu ifadelere yer verdi; 

‘’15 Temmuz 2016 tarihinde, FETÖ’cü vatan hainleri tarafından, Aziz Milletimizin iradesi hiçe sayılarak demokrasimize, cumhuriyetimize ve aydınlık geleceğimize karşı hain ve kalleş bir darbe girişiminde bulunulmuştur. 

Aziz milletimiz; 15 Temmuz 2016 Cuma gecesinde, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlara sel gibi akmış, istiklal ve istikbaline bir kez daha sahip çıkmıştır. Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden milletimiz, geceler boyunca demokrasi nöbeti tutmuş, meydanları boş bırakmamış, bu hainlerin yeni bir çılgınlık yapmasını engellemiş ve büyük bir demokrasi zaferine imza atmıştır. Tüm bu yaşananlara dünya gıpta ile bakmış, şanlı tarihimizin sayfalarına bir destan daha eklenmiştir.

Aziz milletimiz; dün olduğu gibi bugün de ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, demokrasi ve iradesine, birliğine ve bağımsızlığına yönelik her türlü hain saldırı karşısında şanlı tarihinden aldığı ilhamla gereken özveriyi, dik duruşu, azim ve kararlılığı gösterecektir. 15 Temmuz 2016 gecesini ve o gece vatanımızın bekası için canını feda eden aziz şehitlerimiz ile cesaret timsali kahraman gazilerimizi asla unutmayacak, 15 Temmuz’da yazılan destanı ve bu destanın kahramanlarını nesilden nesle aktaracağız.

Bu vesileyle milletimizin varlığına, istikbaline ve inançlarına darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 18:24

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3