FETÖ borsasını hangi isimler yönetiyor?

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, geçtiğimiz günlerde FETÖ davalarıyla ilgili dikkat çekici bir iddiada bulunmuş, açıklamaları ülke genelinde büyük yankı uyandırmıştı.

Beyaz TV’de canlı yayınlanan ‘Dinamit’ adlı programa katılan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, ‘FETÖ'den tutuklu iş adamları milyon dolarlar vererek itirafçı adı altında tahliye ediliyor’ demiş Ak Parti cephesinden başta Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere bazı isimler Tayyar’ın açıklamalarına tepki göstermişti.

Açıkcası Şamil Tayyar’ın açıklamalarını canlı izleme fırsatım olmadı. Bu haberin biranda ülke gündemine oturmasının ardından internetten tekrarını izlediğimde Tayyar il ismi vermese biran Tekirdağ’ı anlattığı kanısına varacaktım.

Neden mi?

Tayyar diyor ki

“Çok ciddi FETÖ borsası var. Milyon dolarlar dönüyor. İtirafçı adı altında işadamlarını serbest bırakıyorlar “

Evet Tekirdağ’da da FETÖ’nün işadamları derneğine üye olanlar bu dernekleri kuranlar Çerkezköy’de ÇESİAD, Çorlu’da TAGİD, Süleymanpaşa’da TASİAD üyelerinin bir çoğu itirafçı adı altında tahliye edildi. İddialara gore kimileri ise bir kaç Milyon TL karşılığında serbest bırakıldı.

Şamil Tayyar aynı programda bahsettiği konulardan birisi de Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür ve eşi Mehtap Yılmaz hakkındaki 'FETÖ' iddiaları..

Rektör ve eşi haklarında ‘FETÖ’ iddiası ile açılan soruşturmaya rağmen görevlerine devam ediyor. Tıpkı Tekirdağ gibi…

Tekirdağ’da Namık Kemal Üniversitesi’ne FETÖ operasyonu yapılmış NKÜ Rektörü Osman Şimşek ve NKÜ Genel Sekreteri Abdullah Yinanç’ında aralarında bulunduğu çok sayıda isim gözaltına alınmıştı. Bu isimler bazıları ise denetimli serbestlik ve yurtdışı yasağı konularak serbest bırakılmıştı. Rektör Şimşek ve Yinanç haklarında devam eden soruşturmaya rağmen bugün halen görevinin başında..

Tayyar’ın açıklamalarına bakınca bizim aklımıza ilk once Tekirdağ gelse de durum sadece Tekirdağ ve Gaziantep’ten ibaret değil, yurdun dört bir yanından benzer şikayetler var.

Hal böyle olunca bizler sormadan edemiyoruz..

  • Bu FETÖ borsasını kimler yönetiyor?
  • Hakkında FETÖ soruşturması olan yöneticileri kamuda görev başında hangi güç tutabiliyor?
  • Hakkında FETÖ soruşturmaları olanlar, FETÖ’nün derneklerini kuranlar iktidar partisinde nasıl il ve ilçe yöneticisi olabiliyor?
  • Köylü Mehmet Amcanın oğlu Bankasya’daki 3 kuruş para için içeride yatarken, FETÖ’nün talimatıyla Bankasya’ya yüklü miktarda para yatıran bu desteğini şova dönüştüren iş adamları bugün nasıl dışarıda dolaşabiliyor?

Velhasıl sorulacak soru çok.. Lakin bugüne kadar FETÖ ile mücadele konusunda sorduğumuz bir çok sorunun cevabını alamadık. Görünen o ki önümüzdeki seçim maratonu sona erene kadar bu süreç böyle devam edecek. 2019 sonrası Allah Kerim.. Kalın sağlıcakla....

YORUM EKLE

banner3

banner4