TESKİ’den suya %20 zam

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) 1 Mayıs itibariyle su fiyatlarına yüzde 20 oranında zam yaptı.

TESKİ’den suya %20 zam

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) 1 Mayıs itibariyle su fiyatlarına yüzde 20 oranında zam yaptı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, seçimlerin bitmesiyle birlikte TESKİ kontrolündeki suya indirim yerine zam yaptı. Alınan bilgiye göre, 1 Mayıs itibariyle suya yüzde 20 oranında zam yapıldı. İndirim beklerken zam ile karşılaşan vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Geçtiğimiz ay ön ödemeli karta 10 metreküp suyu 58.33 TL’ye alan bir abone, bugün aynı suyu 67 TL’ye kartına yükledi. Her şeye zam yapıldığını belirten vatandaşlar, suya, elektriğe, doğalgaza, benzine, mazota, marketteki ürünlere sürekli zam yapılıyor. Artık zam değil indirim bekliyoruz” diye tepkilerini dile getirdi.

Öte yandan Mayıs ayı içerisinde içinde toplanacak olan TESKİ Genel Kurulu'nun TEFE ve TÜFE oranlarını gözeterek suya yeni zam yapacağı iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 18:28

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilge Vatandaş
Bilge Vatandaş - 1 yıl Önce

Teski genel kurulu yetkilileri; Mayıs ayında tefe tufenin yüksek çıkacağı aşikar, peki ya sonraki süreçte düşüşlerin yaşanması halinde indirim yapacak mısınız? Ülke zor zamanlardan geçerken muhalefet partisinin kontrolünde olan bir büyük şehir zam değil tam tersine indirim yaparak rüştünü ispat etmeliyken bunların yaptığı kendi ayaklarına sıkmak. Bu mantıkla iktidar hayalleriniz hayal olmanın ötesine geçemiyor maalesef.

Furkan
Furkan - 1 yıl Önce

Allah gözlerini doyursun açlar sanki suyu bunlar üretiyor

SIRADAKİ HABER

banner3