ÇTSO Heyeti Bulgaristan'da bölgemizi temsil etti

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Bulgaristan-Türkiye İş Forumu'na katıldı.

ÇTSO Heyeti Bulgaristan'da bölgemizi temsil etti

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Bulgaristan-Türkiye İş Forumuna katıldı.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin, Yönetim Kurulu Üyeleri Rasim Bilgen, Metin Taşdelen, Mustafa Ogün Asıl, Ayhan Arslan, Mehmet Çetin ve Genel Sekreter Hakan Gel, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Bulgaristan Ulusal KOBİ Geliştirme Ajansı (BSMEPA) iş birliği ile düzenlenen Bulgaristan-Türkiye İş Forumuna katıldı. 

BÖLGEMİZDEN SÖZ EDİLDİ

Gerçekleşen forumda Bulgaristan ile Türkiye arasında oluşacak yatırım olanakları ile iki ülke arasında ticaretin geliştirilmesi konuları konuşuldu. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Süleyman Kozuva, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Ogün Asıl, Metin Taşdelen, Rasim Bilgen, Ayhan Arslan ve Mehmet Çetin, Bulgaristan-Türkiye İş Forumunda Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’la yaptıkları istişarede hem ülke ekonomisi hem de bölgemizden söz etti.

İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPILDI

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Bulgaristan Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov’un katılımıyla gerçekleşen foruma çok sayıda Bulgar firması katılırken, bu firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirilmesi imkanı imkanı sağlandı.

1 MİLYAR EUROLUK YATIRIM

Bulgaristan'da turizm, gıda, otomotiv ve yedek parça, savunma, ambalaj, hayvancılık ve tarımmakineleri, inşaat ve yapı malzemeleri, sağlık, sağlık/termal turizm ve medikal ürünler, mobilya, aydınlatma ve elektronik ürünler, alt yapı-konut inşaatı, tekstil, kimya, lojistik, makine ve ICT alanlarında yatırım ve iş birliği fırsatları bulunmaktadır. Üçüncü ülkelerden gelen Türk sermayesi ile birlikte Bulgaristan’da yaklaşık 1 milyar Avro üzerinde Türk yatırımı bulunmakta olup ağırlıklı olarak turizm, bankacılık, tekstil, hazır giyim, aluminyum, cam sanayi, ev aletleri, otomotiv yedek parça, ulaştırma, alüminyum, pvc, gıda, su şişeleme, odun işleme alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 16:01

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65