‘Yeşil Bayrak’ ödülü Uğur Okulları’na gitti

Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu, iki yıl boyunca sürdürdüğü “Çöp- Atık ve Geri Dönüşüm” konusuyla TÜRÇEV tarafından uygulanan “EKO Okul Yeşil Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.

‘Yeşil Bayrak’ ödülü Uğur Okulları’na gitti

Kapaklı Gazetesi - Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu, iki yıl boyunca sürdürdüğü “Çöp- Atık ve Geri Dönüşüm” konusuyla TÜRÇEV tarafından uygulanan “EKO Okul Yeşil Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.

Öğrencilerin çevresel konulara ilgisini arttırmak için “EKO Okullar” isimli ulusal bir eğitim programına dahil olan Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu; öğrencileri, öğretmenleri, idarecileri ve velileri birlikte Eko-Tim’in önderliğinde, iki yıl boyunca doğayı ve çevreyi korumaya yönelik etkinlikler düzenledi. Bu çalışmalar sonucunda Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu, eko-okul olarak uluslararası bir eko-etiket olan Yeşil Bayrak Ödülü’ne layık görüldü.

‘’DAHA İYİ BİR DÜNYANIN TEMELİNİ ATIYORUZ’’

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Tuğba Zenginal, ‘’Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu olarak Eko Okul Projesi kapsamındaki çalışmalarımızı iki yıl boyunca devam ettirdik. Bu yıl ’çöpler ve atıklar’ temalı çalışmalarımızı ortaokul ve tüm zümreler eco- team ve öğrencilerimiz ile işbirliği içerisinde yürüttük. 2 yıldır ciddiyetle yürüttüğümüz çalışmalarımız sonunda meyvelerini vermeye başladı. Özel Çerkezköy Uğur Okulları olarak Çerkezköy’de bir ilke imza attık ve Dünyaca prestijli yeşil bayrağı Çerkezköy’e getirmenin gururunu yaşıyoruz. Eko-Okul Projesi geleceği kurtarmanın projesidir. Bizler Özel Çerkezköy Uğur Okulları olarak “Geleceği yetiştirmek için geleceği kurtarmak” gerektiğini biliyor ve anlatıyoruz. Umarız öncülüğünü yaptığımız bu projeler diğer okullarda da hızla yayılarak Türkiye’nin hatta daha iyi bir dünyanın temelini atmamızı sağlar. Eğer çocuklarımızı evrensel değerlere sahip bireyler olarak yetiştirmeye başarabilirsek temelde yaşanan tüm sorunları çözmüş oluruz. İki yıldır yürüttüğümüz ‘’Eko Okul Projesi’nde emek veren Uğur’lu öğrencilerimize, proje sorumlusu Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Erdem Civelek’e ve destek veren tüm Uğur ailemize teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 12:24

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3