Velilerin desteği ile yenilenen sınıf açıldı

Kapaklı Cumhuriyet İlkokulu, başlattığı sınıf yenileme kampanyasında velilerin desteği ile yenilenen 15. Sınıf için açılış töreni düzenledi.

Velilerin desteği ile yenilenen sınıf açıldı

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Cumhuriyet İlkokulu, başlattığı sınıf yenileme kampanyasında velilerin desteği ile yenilenen 15'inci sınıf için açılış töreni düzenledi.

Gerçekleştirilen açılış törenine Kapaklı Belediye Başkan Vekili Nizamettin Çoban, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Siyasi Parti Temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Tamamı velilerin desteği ile yenilenen ve donatılan sınıfın açılış kurdelesi, protokol mensupları tarafından kesilerek eğitime açıldı.

‘’DARISI 16’INCI SINIFI AÇTIĞIMIZ GÜNE’’

Açılış töreninde konuşan Cumhuriyet İlkokulu Okul Müdürü Havran Kaya Sökmen, ‘’Tabi her zamanki gibi mutluyuz. Velilerimizin bu sınıfta çok emekleri var. Bu sınıf yenileme projemizde amacımız sadece fiziksel ortamın iyileştirmesi değil, bunun içini doldurmak istiyoruz. İçini dolduracağımız yeri de fiziksel ortamın güzel nezih bir ortam olmasını amaçlıyoruz. Bu çalışmalarda bize en büyük desteği velilerimiz sunuyor. Malumunuz piyasa sıkıntılı ama velilerimiz büyük özveri ile çalışıyorlar. Başta sınıf temsilcilerimiz ve okul aile birliği başkanımız nezdinde tüm velilere teşekkür etmek istiyorum. Darısı 16’ncı sınıfı açtığımız güne inşallah.” dedi.

‘’AKADEMİK VE SANATSAL YÖNÜN DE GÜÇLENMESİNİ İSTİYORUZ’’

Cumhuriyet İlkokulu’nun eğitim ortamında kaliteyi arttırmak adına önemli işler başardığını belirten Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz ise, şunları söyledi; “Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; geçen yıl başlanılan sınıf yenileme etkinliği bu sene de devam ediyor. 15’inci sınıfımızı yeniledik. İnşallah tüm sınıfları yenileyeceğiz. Okul Müdürümüzün de belirttiği gibi aslında sadece fiziki şartlarla ilgilenmiyoruz. Okulumuzun akademik ve sanatsal yönünün güçlenmesini istiyoruz. Zaten Eylül ayında Cumhuriyet İlkokulumuz Tekirdağ birincisi oldu. Yapılan projelerle eğitimin en iyi örnekleri seçildi. ”

‘’KAPAKLI’DA LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKARDIK’’

Kapaklı’nın her geçen gün eğitimde üst bir kademeye çıktığını söyleyen Danışmaz, “Cumhuriyet İlkokulumuz, Sanayiciler İlkokulumuz ve İbn-i Sina İlkokulumuz eylül ayında Tekirdağ’ın örnek okulları seçildiler. Biz bunlardan gurur duyuyoruz. İnşallah Ekim ayında sunacakları projelerle dereceler alacaklarına ben inanıyorum. Değerli velilerimiz Cumhuriyet İlkokulu’ndan çıkan öğrenciler kayıtlarını yapacak ve liselerde girecekleri sınavla fen liselerine, Anadolu liselerine veya mahalli okullara gidip üniversiteye adım atacakları öğrenim hayatlarına devam edecekler. Size şunu belirtmek istiyorum. LGS sınavında Türkiye birincisi çıkardık. Daha dolu bir yıl geçeceğine inanıyorum ve devamını diliyorum.” dedi.

‘’İNŞALLAH OKULUN TAMAMI BÖYLE OLUR’’

Açılışta kısa bir konuşma gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkan Vekili Nizamettin Çoban ise, “Benim bu ikinci sınıf açılışım. Gerçekten bu anlamda okul yönetimini, ilçe milli eğitim müdürümü ve buna ön ayak olan değerli Öğretmenlerimizi ve velilerimizi kutluyorum. İnşallah bu yıl bu okulun tamamı bu şekilde olur diye düşünüyorum. Çünkü gerçekten çocuklarımızın rahat eğitim göreceği bir sınıf olmuş. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Konuşmacıların ardından velilere emeklerinden dolayı çiçek takdim edildi. Çektirilen hatıra fotoğrafının ardından açılış töreni noktalandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 18:43

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3