Tekirdağ Valiliğinden tedbirlerle ilgili açıklama

Tekirdağ Valiliği, 1 Mart 2021 Pazartesi günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında alınan kararlar açıklanana kadar, Pazartesi günü başlayacağı duyurulan bazı sınıf kademelerindeki yüz yüze eğitimin 2 Mart 2021 salı günü başlayacağını duyurdu.

Tekirdağ Valiliğinden tedbirlerle ilgili açıklama

Kapaklı Gazetesi - 1 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Kabine toplantısında pandemi tedbirlerine ilişkin yeni düzenlemelerin yapılacağını belirten Tekirdağ Valiliği, il genelindeki eğitim ve öğretim programının da bu toplantı sonrası belli olacağını duyurdu.

Toplantıda alınacak karara göre, Tekirdağ’da yüz yüze eğitime geçilebileceğini belirten valilik açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir düzenlemeye girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak kabinede yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.

Kabine toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapa tüm okullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 9 ve 12. Sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 12:03

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65