Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Sözdinler: Dört sene boyunca bizim göz bebeğimiz oldunuz

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı yılsonu karne töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Sözdinler: Dört sene boyunca bizim göz bebeğimiz oldunuz

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı yılsonu karne töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti.

ÇOSB Konferans Salonu’nda yapılan törene, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Elay, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi ve Okul Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Temiroğlu, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Caner Baysal’ın yanı sıra çok sayıda veli ve sanayici katıldı.

‘’MESLEK LİSESİNDEN MEZUN OLMAK AYRICALIKTIR’’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk konuşmayı Okul Müdürü Caner Baysal yaptı. Baysal, öğrencilere bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar dileyerek onları tebrik etti. Daha sonra kürsüye gelen ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi ve Okul Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Temiroğlu, “Meslek lisesinden mezun olmak bir ayrıcalıktır. İyi bir meslek lisesinden mezun olmak ise çok daha iyi bir şeydir. Kesinlikle rahatlıkla söyleyebilirim ki bu gençlerimiz güzel bir meslek lisesinden mezun oldular. Güzel meslek lisesinden mezun olmak hem ülkemiz hem de gençlerimiz için önemlidir. Çünkü meslek liselerinin önemi hala ülkemizde yeteri kadar ortaya çıkmamasına rağmen, meslek liselerine olan ihtiyaç büyük bir ihtiyaçtır.” dedi.

SÖZDİNLER ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Ardından kürsüye gelen ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler de şunları söyledi; “2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının sonuna geldiğimiz bugünde çocuklarımızın mutluluğunu onlarla birlikte paylaşmanın ve onların sevincine ortak olmanın kıvancını duyuyoruz. Sevgili Öğrenciler, sizler okulumuzda geçirdiğiniz dört sene boyunca bizim göz bebeğimiz oldunuz. Aileleriniz, sizleri iyi bir gelecek ve mutlu bir yaşama kavuşmak üzere bizlere emanet etti. Bizler iş dünyasının yöneticileri olarak, milletimizin her konuda gelişimi ve ilerlemesi için desteklerimizi hiçbir zaman esirgemedik. Kendimizi sadece iş dünyası ile sınırlandırmadık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığın açılan en geniş penceredir.’ sözünden yola çıktık ve biz ÇOSB olarak sizlerin en iyi şekilde iş hayatına hazırlanmanız için yüreğimizi koyduk.’’

‘’NİTELİKLİ ELEMAN GEREKSİNİMİ İÇERİSİNDEYİZ’’

Nitelikli elemana her zaman ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Sözdinler, ‘’Ülkemizde mesleki ve teknik eğitim, son yıllarda önemi vurgulanan bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Özel sektör kuruluşlarının destekleri ile ekonomik ve sosyal kalkınma yolunda eğitimin, özellikle mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine çalışılmaktadır. Bu çerçevede yarınlarımızın umudu olan siz gençlerin iyi bir eğitim almasını sağlamak düşüncesiyle okulumuzu hizmete açtık. Bölgemiz, Türkiye’nin en önde gelen sanayi bölgelerinden olup, sürekli olarak büyüyen ve gelişimini devam ettiren dinamik bir yapıya sahiptir. Ülkemiz ve Bölgemiz her zaman nitelikli eleman gereksinimi içerisindedir. Okulumuz eğitim süresince uygulamaya önem vererek, mezun olan gençlerimize iş başı yaptığı gün, Neyi-nasıl-ne zaman-nerede yapacağını çok iyi bilmesini öğretmeyi hedeflemektedir. Meslek eğitimi alan öğrencilerimiz, gören, dokunan ve uygulayan elemanlar olarak yetişmekte ve hayata yaşıtlarından daha erken ve onlardan bir adım önde başlamaktadırlar. Nitekim bu süreç onların hayatlarını düzene koyma yolunda büyük şans tanımaktadır. İş insanları olarak bizler, pırlanta gibi yetişen bu gençlere kapılarımızı sonuna kadar açarak onların adımlarını geleceğe güvenle atmalarını istiyoruz.’’ dedi.

‘’BİR KİŞİYİ BİLE KAYBETMEYİ GÖZE ALMIYORUZ’’

Öğrencilere gelişmelerini ve daima kendilerini yenilemelerini öğütleyen Sözdinler, ‘’Bizler, zaman zaman karşılaştığımız zorluklara ve olumsuzluklara rağmen öğrencilerimizden bir kişiyi bile kaybetmeyi göze almadık, almıyoruz da. Bizim için en büyük başarı budur. Evlatlarınızı önce kazanmak, sonra da kaybetmemek. Bundan sonraki süreçte de her daim onların en büyük destekçisi olduğumuzu bilmenizi isteriz. Mezun Olan Gençlerimiz, Bugünden itibaren sizin için yeni bir hayat başlamaktadır. Sizleri bugün yeni hayatlarınıza yolcu ediyoruz. Bu bağlamda şunu söylemek istiyorum: ‘Dün yaptığınız şey, size hala çok iyi görünüyorsa, bugün yeterli değilsiniz demektir’. Bundan dolayı her gün kendinize yeni bir bilgi edinmeyi ve kendinizi geliştirmeyi ilke haline getirmelisiniz. Mezuniyetinizi tebrik ediyorum. Sizleri sevgiyle kucaklıyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” Diyerek konuşmasını noktaladı.

OKUL BİRİNCİSİNE PLAKET VERİLDİ

Konuşmaların ardından, öğrenciler arasında bayrak ve flama devir teslimi yapıldı. Törenin sonunda ise okulu birincilikle bitiren Nurşin Karadaban’a, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler tarafından başarı belgesi verildi. Daha sonra Okul Birincisi Nurşi Karadaban, Mezuniyet Kütüğüne ismini çaktı. Program öğrencilerin verdiği mini konser ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 17:30

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65