Siirt'teki öğrenciler için oyuncak ve kalemlik ördüler

Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu tarafından hayata geçirilen projede, gönüllü veliler ihtiyaç sahibi öğrenciler için örme oyuncaklar hazırladı.

Siirt'teki öğrenciler için oyuncak ve kalemlik ördüler

Kapaklı Gazetesi - Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu öğretmenleri Meral Aktürk ve Ümmühan Kaya’nın koordine ettiği ‘Anne Arkadaşıma Oyuncak Örer Misin?’ projesi kapsamında, gönüllü veliler bir araya gelerek ihtiyaç sahibi çocukları sevindirdi. Projede el emeği göz nuru olarak hazırlanan 21 adet örgü oyuncak ve 16 tane örgü kalemlik, Siirt’teki ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderildi.

‘’KALPTEN KALBE KÖPRÜLER KURDUK’’

Projele ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu Müdürü Murat Bekdaş, ‘’Okulumuz tarafından ihtiyaç sahibi çocuklarımızı sevindirebilmek için böyle bir proje başlattık. Bu proje sırasında hem velilerimiz kaynaşma imkanı buldular hem de uzakta da olsa birbirini hiç görmemiş çocukların bir kardeşi olmuş oldu. Tanımadığın, bilmediğin çocukları kendi çocuğu gibi görüp onlar için bir şeyler yapma çabası, aradaki mesafeleri kalpten kalbe köprüler kurarak kısaltmıştır. 1 ayda örülen oyuncaklar ve kalemliklerimizi Okul Müdür Yardımcımız İkram Sezgin ile birlikte Siirt’deki Bağcılar İlkokulu’na gönderdik. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 18:10

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65