Şehit Kadir Dadaş MTAL'de toplu açılış töreni

Şehit Kadir Dadaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen toplu açılış töreninde 150 kişilik Konferans Salonu, 9 atölye ve 1 adet Zenginleştirilmiş Kütüphane öğrencilerin kullanımına açıldı.

Şehit Kadir Dadaş MTAL'de toplu açılış töreni

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen toplu açılış töreninde, sponsorlar tarafından Şehit Kadir Dadaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaptırılan konferans salonu, atölyeler ve zenginleştirilmiş kütüphane faaliyete geçti.

Açılışa Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Cemal Bahadır Murat, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Kapaklı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Çisem Uslu, Kapaklı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferya Çolak, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

‘’EĞİTİM KALİTEMİZİ BİR ÇITA YUKARI ÇIKARMAYA ÇALIŞTIK’’

Programda ilk olarak Şehit Kadir Dadaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Furkan Bayındır konuşma gerçekleştirdi. Okul Müdürü Bayındır, ‘’Okulumuz 2017-2018 eğitim öğretim yılında faaliyete başlamış bulunmaktadır. 30 öğretmenimiz, 17 atölyemiz ve 14 sınıfımız mevcuttur. 280 öğrenciye hizmet vermekteyiz. Ben 2019 yılı Ekim ayında görevime atanmış bulunmaktayım. Programımız Ekim ayından bu döneme kadar geçen sürede okulumuzda yaptığımız yenilikleri göstermek içindir. Bunda emeği geçen Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkürlerimi iletiyorum. Okulumuzdaki eğitim kalitesini elimizden geldiğince bir çıta yukarıya yükseltmeye çalıştık.’’ dedi.

‘’SENEYE İLK MEZUNLARIMIZI VERECEĞİZ’’

Ardından kürsüdeki yerini alan Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz da okul hakkında bilgiler vererek, ‘’Şehit Kadir Dadaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz, ilçemizin güzide okullarından bir tanesi. Henüz üçüncü yılını doldurmuş bu okulumuzda, yeni okul müdürümüzün atanması ile birlikte bir takım çalışmalara başladık. Bu çalışmalar neticesinde sizin öncülüğünüzde çok iyi mesafeler aldık. Okulumuz bir mesleki teknik anadolu lisesi ve şu an 9,10 ve 11. sınıflar var 12. sınıflar yok. Yani ilk mezunlarını seneye verecek. Dolayısıyla 12. Sınıflar olduğunda okulumuzda döner sermayeyi açacağız. Bu sermaye kapsamında kimya teknoloji sınıflarımız ile kamu kurum ve kuruluşlarımızın temizlik malzemesini karşılamayı düşünüyoruz. Yine moda ve tasarım bölümü ile bez çanta ile üreticez belki de büyük market zincirlerinin çantalarını biz üreteceğiz. Bu tip uygulamalarla bu okulumuzu üretimin içinde bir okul yapmak istiyoruz. Bölgemizde bulunan işletmelerle entegrasyonu sağlayıp mezun öğrencilerimize de istihdam oluşturmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

‘’İŞLEMEYE HAZIR BİR HAMMADDEMİZ VAR’’

Düzenlenen toplu açılış programında son olarak Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin konuştu. Yerel yönetim olarak eğitimin yanında olduklarını ifade eden Başkan Çetin, ‘’Bugün tekrar sizlerle birlikte olmaktan mutluyum. Kapaklı çok değişik bir yer, sorunlarımız ve sıkıntılarımız çok. Bu sıkıntılar içerisinde bir mücadele ruhu var. Tekirdağ genelinde ilçemizde işlemeye hazır bir hammaddemiz var. Bunu doğru işlemeliyiz. Sağolsun İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bu konuda ciddi çaba sarfediyor. Bizler de yerel yönetimler olarak her zaman eğitime önem verdik. Öğrencilerimize sadece üniversite hedefi koymuyoruz, tüm etkinliklere katmayı hayal ediyoruz. Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz kitap fuarı, satranç turnuvalarımız ve birçok etkinlikle öğrencilerimize iyi bir eğitim sağlamaya çalışıyoruz.

‘’BİR İŞ ADAMIMIZDAN 24 DERSLİKLİ OKUL YAPMA SÖZÜ ALDIM’’

Karaağaç’a 24 derslikli yeni bir okul daha kazandıracaklarını müjdeleyen Başkan Çetin, ‘’Dün gelen masa tenislerimizi okullarımıza teslim ettik. İlçemizdeki 4 okulun bahçesine halı saha yapmayı düşünüyoruz ve yine Karaağaç’taki bir okulun bahçesine de kapalı spor salonu yapma planımız var. Bugün yine Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir iş adamını ziyaret ettim ve Karaağaç’taki bir alana 24 derslikli bir okul yapma sözü aldım. İlçemiz büyüyor, büyürken ihtiyaçları da çoğalıyor. Özellikle genç bir ilçe olduğumuz için gençlerimize daha çok önem vermeliyiz. Eğitim ve öğretimin ötesinde işler yapmamız gerekiyor. Gençlerimize sevgiyi, saygıyı, ezan ve bayrak aşkını; değerler eğitimini vermemiz gerekiyor. Ben belediye başkanı olarak gençlerimizin bir ağabeyi olarak her zaman arkalarındayım.’’ Diyerek konuşmasını noktaladı.

KURDELELERİNİ KESTİLER

Konuşmacıların ardından 2019 yılı Ekim ayından bu yana okulda yapılan yeniliklere ilişkin bir slayt gösterisi sunuldu. Sonrasında ise ilk olarak 150 kişilik Konferans Salonu’nun kurdelesi kesilerek faaliyete açıldı. Programın devamında protokol mensupları tarafından 2 Gıda Teknoloji Atölyesi, 2 Kimya Teknoloji Atölyesi, 2 Tasarım Teknoloji Atölyesi, 2 Moda Tasarım Atölyesi, 1 Matematik Sınıfı Atölyesi ve 1 adet Zenginleştirilmiş Kütüphane’nin kurdeleleri kesilerek öğrencilerin kullanımına açıldı. Törende Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin öğretmenlerle konuşarak atölyeler hakkında bilgiler aldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 18:06

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65