Kitap bağışlayan hayırseverlere plaket verildi

Kapaklı’nın ilk zenginleştirilmiş kütüphanesi olan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Z-Kütüphanesi’ne kitap bağışı yapan hayırseverlere plaket takdim edildi.

Kitap bağışlayan hayırseverlere plaket verildi

Kapaklı Gazetesi - Geçtiğimiz yıl düzenlenen törenle Kapaklı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hizmetine açılan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Z-Kütüphanesi’ndeki kitap sayısı 1 yıl içerisinde 3 bine ulaştı. Kitap bağışı yaparak kütüphaneye destek olan hayırseverlere plaketleri takdim edildi.

Plaket takdim törenine Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri ve öğretmenler katılım sağladı. Törende Kapaklı Fırıncılar Derneği adına Mustafa Sandıkçı’ya ve Kent AŞ adına Yusuf Ayık’a teşekkür plaketi takdim edildi.

‘’5 BİN KİTABA ULAŞMAK İSTİYORUZ’’

Kütüphane ile ilgili bilgiler veren Kapaklı Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Türk, ‘’Kitap bağışında Kapaklı Fırıncılar Derneği, Kent AŞ ve Kapaklı Belediyesi bize çok destek oldu. Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün bu konuya ne kadar önem gösterdiğini biliyoruz. İnşallah en kısa sürede 3 bine ulaşan kitap sayımızı 5 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu konuda bizlere destek olmak isteyen tüm hayırseverlere de açığız.’’ dedi.

‘’BOL BOL OKUMALISINIZ’’

Hayırseverlere teşekkür eden Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, törende yaptığı konuşmada; ‘’İnşallah bağışlanan bu kitaplarla geleceğimiz olan öğrencilerimizin ufku aydınlanacak. Bu okulu Kapaklı’nın marka okulu haline getirmek istiyoruz. Gelecekte inşallah daha iyi şeyler olacak. Önemli olan hayatta maddi şeyleri kazanmak değil mutlu olmak. Sizi ne mutlu edecekse onu yapın. Annenizin, babanızın, öğretmenlerinizin istediklerinden ziyade sizin de ne istediğiniz önemli. Hayat su gibi, korkarsanız batarsınız rahat olursanız sizi yüzeye çıkaracaktır. Bol bol okumalısınız, kendinizi geliştirmelisiniz. Hayata atıldığınızda bunun faydası olduğunu göreceksiniz. Ne kadar çok kitap okursanız hayatta o kadar önde olursunuz.’’ Diye konuştu.

KAYMAKAM HAMİTOĞLU’NDAN GENÇLERE TAVSİYELER

Ardından gençlere birçok tavsiyede bulunan Hamitoğlu, ‘’Hayatta en az 1 hobiniz olmalı, spora ehemmiyet verin, en az 1 tane enstrüman çalabilin. Bunların hepsi sizleri hayatta bir adım öne geçirecektir. Eğitimdeki sorunların en önemlilerinden biri de öğrenciler okuduklarını anlayamıyorlar. Sizler süre ile yarışıyorsunuz ama az okuyorsunuz. Ufkunuz ve bilincinizi yükseltecek eserlerin geleceğinize katkısı olacaktır. Bunun yanında her zaman spora da vakit ayırın, bunu bir alışkanlık haline getirin.’’ İfadelerini kullandı.

‘’KÜTÜPHANELERİN ÇOĞALMASINI İSTİYORUZ’’

Törende son olarak Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin söz aldı. Her okunan kitabın insana yeni bakış açısı kazandıracağını belirten Çetin, ‘’Bizim zamanımızda kütüphane çok önemliydi, çocukluğumuz kütüphanelerde geçti. Şu kitabın kokusu bambaşka bir şey. Sizler sosyal medyanın yaygınlaşması ile bunu unutmuş olabilirsiniz ama biz kütüphanelerin çoğalmasını istiyoruz. Ben ufakken kitabı okumasam bile çantamda bulunması beni rahatlatıyordu. Sizlerin de bolca okumasını rica ediyorum. Kapaklı’ya büyük bir kütüphane kazandırma gayreti içerisindeyim. İçerisinde kafeteryaları, okuma alanları bulunan bir yer olmasını istiyoruz. Okumaya çok önem veriyorum, sizlerin de faydalanması için elimden geleni yapacağız.’’ şeklinde konuştu.

‘’KENDİNİZİ GELİŞTİRMENİZ GEREKİYOR’’

Başkan Çetin, konuşmasını şu sözlerle noktaladı; ‘’Kapaklı Belediyesi olarak okullarımıza masa tenisi ve satranç takımları alıyoruz. Ayda 1 kitap okursanız yılda 12 kitap eder sadece. Bunu 60 yıl boyunca yaptığınızı düşünürsek ömrünüz boyunca yalnızca 7 bin 200 kitap okumuş olursunuz. Milyonlarca kitabın olduğu dünyada bu kadar az okumak çok acı. Daha çok okumalıyız ve bunu alışkanlık yapmalıyız. Anadolu Lisesi’ndeyiz ve ilçemizin seçkin öğrencilerinin olduğu bir okul burası. Burayı daha ileri götürmek için projelerimiz var. Sizlerin de kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.’’

Konuşmaların ardından kütüphaneye kitap yardımında bulunan Kapaklı Fırıncılar Derneği adına Mustafa Sandıkçı’ya ve Kent AŞ adına Yusuf Ayık’a teşekkür plaketi takdim edildi. Plaket takdim göreninin ardından katılımcılara ikramlarda bulunularak program noktalandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 12:41

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65