'Hobi Bahçesi'nde üretimle tanıştılar

Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu okul aile birliği, öğretmen, öğrenci ve aile işbirliği ile okulun atıl durumunda bulunan 150 metre karelik alanı "Hobi Bahçesi" olarak değerlendirildi.

'Hobi Bahçesi'nde üretimle tanıştılar

Kapaklı Gazetesi Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu Okul aile Birliği, öğretmen, öğrenci ve aile işbirliği ile okulun atıl durumunda bulunan 150 metre karelik alanı "Hobi Bahçesi" olarak değerlendirildi.

Çevre ve doğa sevgisinin yeni nesillere aktarılması için okul idaresinin başlattığı uygulama çerçevesinde okul bahçesinde 42 sınıf meyve fidanı dikildi. Okul bahçesi ve Hobi bahçesinde Mart – Nisan ve Mayıs ayları boyunca yapılan çalışmalar kapsamında öğrenciler tarafından fidanların bakımı ve sulamasını gerçekleştirildi. Öğrenciler, kendi diktikleri fidanları suladı ve bakımından sorumlu oldu. Ayrıca Domates, Salatalık ve Biber gibi çeşitli sebzelerinde dikildiği hobi bahçesinde öğrenciler, küçük yaşta üretimle tanıştılar.

''SINIFTA ÖĞRENDİKLERİNDEN DAHA FAZLASINI ÖĞRENDİLER''

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu Müdürü Murat Bekdaş, ‘’Öğrencilerimin uygulama sayesinde sınıf ortamında öğrendiklerinden daha fazla bilgiyi bahçede edindiğini düşünüyorum. Her aşamada görev alan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz sınıf ortamında pamukta ve saksıda yetiştirdikleri fideleri, toprakla buluşturarak yetişmesini gözlemlediler. Bizim için her mekanın okul, her olayın da bir kazanım olduğunu görmekteyiz. Okul öğretmenleri nezaretinde çocuklar okul bahçesine; domates, salatalık, patlıcan, biber, çilek, kabak, kara lahana, marul, mısır vb. bitkileri ekerek yetişmeni gözlemlediler.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 22:01

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3