Geleceğin eğitim dili ‘STEM’ Başakşehir Okulları’nda

Başakşehir Okulları Öğretmenleri 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın sonunda gerçekleştirilen seminer dönemini STEM Eğitimi ile tamamlandı.

Geleceğin eğitim dili ‘STEM’ Başakşehir Okulları’nda

Kapaklı Gazetesi - Başakşehir Okulları Öğretmenleri 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın sonunda gerçekleştirilen seminer dönemini STEM Eğitimi ile tamamlandı. 

Geçtiğimiz Mart ayında Fen Bilimleri Öğretmenleri Nurcan Yılmaz ve Büşra Ormancı Oral, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Dünya STEM Festivali Günleri kapsamında 4 gün süresince almış oldukları eğitimi okulda diğer branş öğretmenler ile paylaştı. 2 gün süren eğitim teorik bilgilerin yanında uygulama ile sona erdi.

‘’ÖĞRENCİLERİN BECERİLERİNİ ARTIRIYOR’’

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş, ‘’STEM eğitimi, fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir öğretim modeli olarak tanımlanıyor. STEM eğitiminin temel amaçlarının ilki, bu alanlarda üretici olarak profesyonel yaşama adım atmak isteyen üniversitelilerin sayısını artırmak; diğeri ise öğrencilerin fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi disiplinlerdeki temel bilgi düzeylerini artırarak, günlük yaşamlarında yaratıcı çözümler uygulamalarını sağlamak. Bu eğitim modeli, öğrencilere erken yaşta eleştirel düşünme, yaratıcılık ve problem çözme yetileri aktararak, onların üretkenlik ve sorumluluk becerilerini artırmayı hedefliyor.’’ dedi.

‘’ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLAMAYI HEDEFLİYORUZ’’

STEM eğitiminin çağı yakalamak adına önemli olduğunu kaydeden Demirbaş, ‘’Çağımızın dijital gereksinimleri doğrultusunda, öğrencilerin bu dünyaya hazırlanması, özellikle bilişim sektöründeki gelişmeler açısından çok önemli ve hatta bu alanda yaratıcılıklarını artıracak bir eğitim almaları gerekliliği artık neredeyse tartışılmaz. Dolayısıyla, 21. yüzyılda ülkeler olarak gelişime ayak uydurabilmek, dahası liderlik edebilmek adına bu alandaki becerilerin yeni nesile en doğru şekilde aktarılması da oldukça önemli bir konu haline gelmiş durumda. Bu şartların sağlanabilmesi için geliştirilen en önemli eğitim sistemlerinden biri de STEM. Başakşehir Okulları bu durumun bilincinde olarak öğrencilerini en iyi şekilde geleceğe hazırlamayı hedefliyor ve bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor.’’ İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 12:06

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3