Başakşehir Okulları’nda LGS hazırlığı sürüyor

Başakşehir Okulları LGS hazırlık programı uzaktan eğitim ile devam ediyor.

Başakşehir Okulları’nda LGS hazırlığı sürüyor

Kapaklı Gazetesi - Başakşehir Okulları, 8.sınıf öğrencileri içine gerçekleştirdikleri LGS hazırlık programını, uzaktan eğitim sürecinde de sürdürüyor.

Başakşehir Ortaokulu Müdürü Aylin Arda süreç hakkında bilgi vererek; “Okulların tatil edildiği 16 Mart tarihinden itibaren, öğretmenlerimiz canlı yayınlar, konu anlatım ve soru-cevap çözüm videoları ile akademik faaliyetlerini LGS öğrencilerimize olduğu gibi tüm ortaokul kademesiyle sürdürmektedir. 8.sınıf öğrencilerimize her gün her dersten canlı dersin yanı sıra Google Classroom aracılığı ile, öğretmenlerimizin hazırladığı konu anlatım videoları yükleniyor, çevrimiçi ders kaynakları kullanılıyor, günlük ödevler gönderiliyor, online test ve alıştırmalar yükleniyor.’’ dedi.

‘’HAFTADA 6 GÜN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR’’

Öğrencilere haftanın 6 günü eğitim verildiğini kaydeden Arda, ‘’27 Nisan’dan itibaren de LGS KAMP DÖNEMİ’ ne geçmiş bulunmaktayız. Bu dönemde ilk üç hafta haftada üç deneme, diğer haftalarda da her gün bir deneme planladık. Deneme sınavları sonrasında da öğretmenlerimiz tarafından canlı dersler ile sınav analizi yapılmaktadır. 8.sınıflarımız ile Cumartesi günleri dahil 6 gün olmak üzere çalışmalarımız devam etmektedir. Bu süreçte rehberlik çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Koçluk sistemi uyguladığımız 8.sınıflarımızla her hafta birebir okul müdürü, rehber öğretmen ve danışman öğretmenleriyle canlı bağlantı ile görüşmeler gerçekleştirilmekte ve süreç değerlendirilmektedir.” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2020, 13:39

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65