Başakşehir Okulları uzaktan eğitime geçti

Başakşehir Okulları, koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerine online eğitim vermeye başladı.

Başakşehir Okulları uzaktan eğitime geçti

Kapaklı Gazetesi - Millî Eğitim Bakanlığı tarafından alınan uzaktan eğitim kararını planlı bir şekilde uygulamaya başlatan Başakşehir Okulları, tüm kademelerdeki öğrencilerini dijital içerikleriyle buluşturmak için uzaktan eğitimin ilk ders zilini çaldı.

‘Google Classroom’ aracılığı ile online eğitime başladıklarını söyleyen Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş, ‘’Tüm kademelerde içeriklerimiz dolu bir şekilde planlandı ve öğrencilerimizin kullanımına açıldı. Uzaktan eğitim programlarımız ile öğrencilerimizin eğitim öğretimde herhangi bir kayıp yaşamamaları için çalışıyoruz. Okul öncesinden liseye kadar tüm öğrencilerinin ders içeriklerine istedikleri an ulaşabilecekler. Eğitime online olarak devam eden öğrencilerimiz, Sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri tarafından hazırlanan ders anlatımları, soru çözüm videoları ve Yetenek Zümremiz tarafından hazırlanan etkinliklere Google Classroom aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilecekler. Bunların yanı sıra canlı bağlantılar yapılarak öğrencilerimizin evlerine misafir oluyor ve ders anlatımları haricinde moral seviyelerini yüksek tutmayı hedefliyoruz.’’ dedi.

‘’PLATFORM ÜZERİNDEN ÖDEV TESLİMİ YAPABİLECEKLER’’

İlkokul Müdürü Kıvanç Dizman ise; ‘’İlkokul süreçlerinden başlayarak bizim kadememizde ders anlatımları daha çok videolu etkinlikler eşliğinde ilerliyor. Sınıf öğretmenlerimizin ana derslere yoğunluk verdiği programda, okulumuzun ana felsefesi kabul ettiğimiz atölyeler ve uygulamalı dersler için de tüm branşlarımız ortak kullandığımız Google Classroom platformundan etkinlik videoları paylaşarak, yine aynı platform üzerinden öğrencilerimizin öğretmenlerine cevap vermelerini, eklenen ödevleri cevaplayarak ödev teslimi yapmalarını sağlamaktadır. Çok kısa bir sürede hazırlıklarımızı yaparak öğrencilerimize misafir olmaya devam ediyoruz. Bu süreçte öğrencilerimizin derslerinden geri kalmamaları için özverili bir şekilde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bizim öğrencilerimizden tek talebimiz evlerinde kalarak kendilerine dikkat etmeleridir’’ dedi.

‘’ZOR SÜRECİ ONLARIN DESTEĞİ İLE ATLATABİLİYORUZ’’

Ortaokul Müdürü Aylin Arda ise Ortaokul ve Anadolu lisesi süreçlerinden bahsederek; “Ortaokulun her kademesinde ve Anadolu Lisemizde eğitim-öğretim süreçlerimizi gerek Adobe Connect gerekse Google Clasroom’dan takip ediyoruz. Tüm öğrencilerimizi online deneme sınavlarına dahil ediyoruz. Hazırlanan ders programları dahilinde gerek canlı dersler, gerek ses videoları, gerekse rehberlik ve sağlık alanlarında bilgilendirmelerle de süreci takip etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tüm öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum, öğrencilerimizi her alanda takip ederek onların da okul süreçlerini evde gerçekleştirmelerini sağlıyorlar. Tabi ki değerli velilerimiz, bu zor süreci onların desteği ile daha kolay atlatabiliyoruz. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 20:19

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Deniz
Ali Deniz - 3 ay Önce

HAAA BEN LAN FOTODAKİ

SIRADAKİ HABER

banner65