Hobi bahçeleri için yeniden ön talep toplanacak

Çorlu Belediyesi, hobi bahçeleri projeleri için yeniden ön talep toplanacağını açıkladı.

Hobi bahçeleri için yeniden ön talep toplanacak

Kapaklı Gazetesi - Çorlu Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan hobi bahçeleri için yeniden ön talep toplanacak. Hemen 1xbet girerek cüzdan doldurun.

6 Kasım Cuma günü 'Çorlu Belediyesi Hobi Bahçesi' başvuru süresinin tamamlanmasının ardından 180 adet hobi bahçesi için kura çekimi gerçekleştirildi. Encümen Üyeleri huzurunda gerçekleştirilen kura sonunda asil ve yedek hak sahipleri belli oldu. İncelemeler sonunda gelen başvuruların 223 adedi uygun görülürken bunlardan 171 adedi ücretli, 52 adedi ise ücretsiz başvuru olarak gerçekleşti.

BOŞ KALAN BAHÇELERE SON BAŞVURU 18 ARALIK

Kura sonunda belirlenen hak sahibi vatandaşların gerekli sürede evraklarını getirmemesi nedeni ile boş kalan bahçeler için Çorlu Belediye Meclisi’nin 04.03.2020 tarih 2020/83 sayılı kararı ile kabul edilen Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliğine göre 18 Aralık Cuma tarihine kadar talep toplanacak. Yalnızca Çorlu’da ikamet eden kişiler tarafından oluşturulabilecek olan talepler, ekteki talep formu doldurularak Çorlu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nün ‘isletmemd@corlu.bel.tr’ adresine elektronik posta yolu ile iletilecek. Hobi bahçelerine aynı aileden sadece bir kişi başvurabilecek. Daha önce hobi bahçelerine başvurup hak sahibi olmalarına rağmen evraklarını getirmeyenlerin başvuruları ise geçersiz sayılacak.

KURA ÇEKİLECEK

Yeniden ön taleplerin toplanmasının ardından Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliğinin 6. Maddesine istinaden Encümen Üyeleri huzurunda asil ve yedek listenin belirleneceği kura çekimi gerçekleştirilecek. Kura sonunda bahçe kullanımı için hak kazanan vatandaşlar Çorlu Belediyesi sosyal medya hesapları ve Belediyemiz web sitesi üzerinden ilân edilecek. Kurada ismi çıkan hak sahibi vatandaşlar kendilerine gerekli belgeler bildirilerek belgeleri getirmeleri ve kullanıcı taahhütnamesini imzalamak üzere Çorlu Belediyesi’ne gelecek. Bahçe kullanımının kesinleşmesi ve tahsis işlemleri işletme yönetmeliği Madde 7’ye göre gerçekleştirilecek.

YILLIK ÜCRET 800 TL

Bahçe tahsis süresi 15 Mart - 15 Aralık tarihleri arası olup ücret 2021 yılı için Çorlu Belediye Meclisi tarafından 800 TL olarak belirlendi. Ücret 1 Ocak - 26 Şubat 2021 tarihleri arasında tek taksitte ödenecek. Hobi bahçeleri kullanım şartları, idare ve kullanıcı sorumlulukları aşağıda dökümanlar kısmında bulunan Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliğinde tanımlanmıştır. Detaylı bilgi için Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliğini inceleyebilir ya da 0 (282) 684 75 44 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 18:13

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65